banner
banner

YÖK Başkanı, çözüm sürecini anlatacak
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Gökhan Çetinsaya, çözüm sürecine ilişkin temaslarda bulunmak üzere, gelecek hafta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine gidecek. 13 Mayıs'ta Batman'dan başlayacak temaslar, Siirt, Şırnak, Hakkari'nin ardından 17 Mayıs'ta Diyarbakır'da tamamlanacak.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Çetinsaya ve beraberindeki heyetin 13 Mayıs'ta Batman'dan başlayacak temasları, Siirt, Şırnak, Hakkari'nin ardından 17 Mayıs'ta Diyarbakır'da tamamlanacak.

Çetinsaya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu turunda, rektörler, öğrenci konsey başkanları ve öğretim elemanlarıyla görüş alışverişinde bulunacak.

Öğrencilerle "değişen dünya ve Türkiye'nin konumu" içerikli ders yapması planlanan Çetinsaya, bölge üniversitelerinde "sürece pozitif katkı" çağrısı yapacak.

Üniversite senatolarıyla toplantılar düzenleyerek barış sürecinde üniversitelerin rolü üzerine değerlendirmelerde bulunacak olan Çetinsaya, çözüm sürecinde üniversiteler arası işbirliğinin artmasına, Doğu ve Güneydoğu'daki üniversitelerin araştırma ve bilgi üretimine daha fazla ağırlık vermesine yönelik görüşmeler gerçekleştirecek.

YÖK Başkanı Çetinsaya ayrıca program kapsamında, gittiği şehirlerdeki mülki idare amirleriyle görüşecek, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.