banner

4+4+4 yorumu: Bunu kimse yutmaz
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan 4+4+4 tartışmalarının ideolojik olarak değerlendirildiğini söyledi.

omer_cihad_vardanMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, eğitim reformuna 'kızlar okuyamayacak' diye karşı çıkanların geçmişte başörtülülerin okumasını engellediğini belirterek, "4+4+4 eğitim reformu için yaygara kopartıyorlar. Bunun arkasında siyasi ve ideolojik nedenler var. Bunu da kimse yutmaz" dedi.
MÜSİAD Genel İdare Kurulu (GİK) Gala Programı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katılımıyla Bursa Hilton Otel'de gerçekleştirildi. MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan ise Türkiye'nin dün ile bugün arasında inanılmaz bir farklılık gösterdiğini dile getirdi. Sanayiciler olarak yapılmasını bekledikleri reformlardan söz eden Vardan, yatırımcının Türkiye'ye gelmesi için yargı reformunun öneminden bahsetti. Bir başka konunun ise eğitim reformu olduğuna işaret eden Vardan, eğitim sisteminin yenilenmesi gerektiğini dile getirdi. Vardan, yapılmak eğitim reformunu eleştirmesine tepki gösterdi. Vardan, "Yeni bir sistem geliştirilmeye çalışılıyor. 4+4+4 diye 12 yıllık kesintisiz eğitim projesi ortaya çıktı. Hemen bir yaygara kopuyor, 'kızlar okula gitmeyecek' diye, niye gitmesin, peki siz başörtülüleri engellemediniz mi, niye bunların önüne bu engelleri koydunuz. Yurt dışında orda burada okuma imkanı elde edenler için de başörtüsü olduklara halde iş bulabiliyor musunuz? Demek ki konu kızların okula gitmesi falan değil. Bunun arkasında siyasi ve ideolojik nedenler var. Bunu da kimse yutmaz. Bizim sonuçta bu hedeflere ulaşmamız için hedeflere kilitlenmemiz gerekiyor. Bu olaylarla değil ama mutlaka farklılıklarımızı kabul edip, bunları zenginlik olarak kabul edip, bu insanlardan ülkemize nasıl katkı sağlarız ona bakacağız" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.