banner
banner
banner

Eğitim dünyası Yeni Platformu’nda buluşuyor
Eğitimle ilgili sorunlar üzerinde düşünen ve çalışan akademisyen ve sektör temsilcileri Türkiye Yeni Eğitim Platformu’nda bir araya geliyor.
irfan_erdogan_tuyepTürkiye’de eğitimi her boyutuyla izleyecek bir çevre-topluluk yaratmak amacıyla yola çıkan platformun kurucu başkanlığını ise Talim ve Terbiye Kurulu Eski Başkanı Prof. Dr. İrfan Erdoğan yürütüyor. “Eğitim her yönüyle dinamik bir alan haline gelmektedir. Bu kendi haline bırakılmaması gereken bir durumdur. Bu nedenle eğitimin ciddi bir şekilde izlenmesi ve yorumlanması gerekir.” diyen Prof. Dr. Erdoğan,  Türkiye Yeni Eğitim Platformu’nun öncelikli amacını; Türkiye’nin eğitim alanında yaşadığı hareketliliğin ve yaşayacağı gelişmelerin takip edilmesi için bir ortam yaratmak olarak ifade ediyor.  Türkiye Yeni Eğitim Platformu’nun eğitim ve öğretim alanındaki gelişmeleri anlamanın gerekli olduğu bilinciyle eğitime dair çalışmalar yapmayı hedeflediğinin altını çizen Erdoğan, yeni oluşumun planladığı çalışmaları şöyle sıralıyor:
 Eğitimi belirli bir bilinç, kültür, birikim ve liyakat temelinde takip eden bir çevre-topluluk oluşturulacak.
•    Türkiye’de ve dünyada yaşanan eğitim hareketleri araştırılacak, izlenecek ve değerlendirilecek.
•    Eğitimin kuram ve uygulama çerçevesinde irdelenmesi sağlanacak.
•    Eğitime dair yaşanan sorunlarla ilgili teşhisler, değerlendirmeler ve öneriler geliştirilecek.
•    Eğitime ilişkin geleceğe dair öngörüler geliştirilecek.
•    Eğitimle ilgili uygulamalar araştırılacak ve incelenecek.
•    Eğitimle ilgili sürekliliği olan yayınlar hazırlanacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.