banner

Liselerarası Pop Müzik Yarışması’na başvurular başladı
İstanbul Maltepe Üniversitesi’nin liseli öğrencilere yönelik düzenlediği “O Yıldız Sensin” pop müzik yarışmasına başvurular başladı.

Liselerarası Pop MüzikYarışması’na başvurular başladıÖğrencilerin akademik gelişimi kadar bireysel yeteneklerine de önem verilmesi gerektiği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan İstanbul Maltepe Üniversitesi, lise öğrencilerine, müzik alanındaki yeteneklerini geliştirmesi için fırsat sunmaya devam ediyor.

“O Yıldız Sensin Liselerarası Pop Müzik Yarışması” ile bu defa pop müziğin kalbi İstanbul Maltepe Üniversitesi’nde atacak.

İstanbul Maltepe Üniversitesi,  geçtiğimiz ay 2.’sini gerçekleştirdiği Liselerarası Rock Müzik Yarışması “Rock’n Purple” ın ardından, 16-27 Nisan 2012 tarihleri arasında, yine liseli müzik tutkunu öğrenciler için bu kez pop müzik yarışması düzenliyor.

“O Yıldız Sensin” adlı yarışmaya başvurular şimdiden başladı. İstanbul içerisinden isteyen tüm liselerin katılabileceği yarışmanın 16-21 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacak seçmelerinde,  öğrencilerin performanslarını müzik otoritelerinden oluşan kişiler değerlendirecek.  24 Nisan’da yapılacak olan çeyrek finalde ise öğrenciler sahne performanslarını ünlü müzisyenler karşısında sergileyecekler. 25 Nisan’daki yarı finalin ardından, 27 Nisan günü gerçekleştirilecek büyük finalde geleceğin liseli pop yıldızı seçilecek.

“O Yıldız Sensin”ile Liseli Gençlere Profesyonel Bir Single Albüm İmkanı…

İstanbul Maltepe Üniversitesi Kültür Merkezi Dr. Reşit Galip Salonu’nda gerçekleştirilecek “O Yıldız Sensin” Liselerarası Pop Müzik Grupları Yarışması”nda birinci olan grup profesyonel müzik stüdyolarında bir single albüm çıkarma şansını yakalayacak. Ayrıca, gruba ve okuluna 5000’er USD para ödülü verilecek. İkinci olan grup ve okulu ise 2500’er USD  ile ödüllendirilirken öğrencilerde birer laptop kazanacak.  Üçüncü olan grubu ve okulunu da 1000’er USD para ödülü ile birer cep telefonu bekliyor. 

Kurulduğu günden bu güne seçkin ve deneyimli akademik ve idari kadrosuyla birlikte, öğrencilerine verdiği önem ve eğitime verdiği değerle farklı bir anlayış benimseyen İstanbul Maltepe Üniversitesi, “O Yıldız Sensin” yarışmasını da tıpkı Rock’n Purple Liselerarası Rock Müzik Yarışması” gibi gelenekselleştirmeyi amaçlıyor. Yarışmaya katılmak isteyen liseler www. maltepe.edu.tr adresinden başvuru da bulunabilecekler.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.