banner

Özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları başladı
Öğretmenlerin il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları 2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında alınacak. Atamaların yapılacağı tarih ise 20-21 Ocak olarak belirlendi.

İl içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuru kılavuzu için Tıklayın

Eğitimtercihi- Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme duyurusu yaptı. Bakanlıktan yapılan duyuruda, öğretmenlerin il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları 2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında alınacak. Başvuru sürecinin ardından tercihlerin alınması ve onay işlemleri ise 13-17 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Tercih sonuçlarına göre atamalar 20-21 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Başvurular MEBBİS veya İKGM aracılığıyla yapılacak

Öğretmenlerin il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları MEB’in http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki MEBBİS Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak okul müdürlükleri aracılığıyla yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada, alanlar itibarıyla atama yapılacak norm kadro açığı bulunan bütün okulların, Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacağı ve yer değiştirmelerin de bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacağı belirtildi. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü; hizmet süresinin hesabında ise 31 Ocak 2014 tarihinin esas alınacağının belirtildiği açıklamada, başvuru yapacak öğretmenlerde, sağlık durumu özrüne bağlı yer değiştirmeler hariç, Devlet memurluğu ve öğretmenliğin her ikisinde de adaylıklarının kaldırılmış veya 31 Ocak 2014 tarihi itibarıyla kaldırılabilecek durumda olması şartı birlikte aranacaktır denildi.

Başvurularla ilgili detaylı bilgi için Tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.