banner

Yeni çalıkuşları öğrencilerine kavuştu
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Hakkari'nin Şemdinli ilçesine yeni atanan 240 öğretmen, artan terör olaylarına aldırış etmeden azim ve heyecanla görevlerine başladı.

semdinli calikusuMilli Eğitim Bakanlığı tarafından bir süre önce atanan öğretmenler, Şemdinli'de geleceğe hazırlayacakları öğrencileriyle buluştu. Artan terör olayları nedeniyle gündeme gelen Şemdinli'de çocuklara eğitim verecek olmanın heyecanını yaşayan öğretmenler, ilçenin en ücra köylerine dağıldı.

Adana'dan Derecik beldesine gelen öğretmen Nefise Sapmaz, AA muhabirine, ilçeye gelmeden önce tedirginlik yaşadığını anlattı.

"Buraya gelmeden önce biraz çekinip, tedirgin geldik ama gelince halk bizi güzel karşıladı" diyen Sapmaz, "Yardımseverler ve her konuda bize destek sunuyorlar. Korktuğumuz gibi olmadı. Herkes buralara çekinmeden gelebilir" ifadesini kullandı.

Öğretmen Yasemin Göktaş da Şemdinli'ye atandığı için mutlu olduğunu belirterek, "Burası da vatanımızın bir parçası. En çok buraların hizmete ihtiyacı var. O yüzden mutluyum. Arkadaşlarımız ön yargılı olmasınlar. Açıkçası burası beklediğimden daha çok gelişmiş bir yer" diye konuştu.

Ankara'dan gelen Türkçe Öğretmeni Zeynep Göktepe de ilçeyi beklenenden daha iyi gördüğünü dile getirerek, "Biz bu yemini boşuna etmedik. Buralar beklediğimden çok daha iyi. Gelmek isteyen meslektaşlarımız ön yargılı olmasın. Buranın insanı gerçekten samimi ve sıcak" dedi.

Şemdinli'de öğretmen sayısı 750'ye ulaştı

Şemdinli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, ilçeye yeni eğitim-öğretim yılında 240 öğretmen ataması gerçekleştirildi.

Yapılan yeni atamayla ilçenin en ücra köylerinde dahi kadrolu öğretmenler görev yapmaya başladı. Öğretmen sayısının yeni atamalarla 750'ye ulaştığı ilçede öğretmen ihtiyacı en aza indirildi. Bazı yerleşim yerlerindeki ihtiyaçlar da eğitim fakültesi mezunu vekil öğretmenlerle karşılanacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.