banner

Suriyeli öğretmen öğrencilerine hasret kaldı
Ülkesindeki iç savaştan kaçarak ailesiyle Türkiye'ye sığınan ve Muş'un Hasköy ilçesinde tarlalarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan İngilizce öğretmeni Faysal Yusuf, vatanını ve öğrencilerini özlüyor.

suriyeli ogrenci hasretiSuriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle Türkiye'ye sığınan İngilizce öğretmeni Faysal Yusuf, öğrencilerine kavuşacağı günün hayalini kuruyor.

Türkiye'de önce Hatay'a, daha sonra da Muş'a gelen Faysal Yusuf, Hasköy ilçesine bağlı Gökyazı köyü yakınında kurduğu çadırda ailesiyle yaşam mücadelesi veriyor.

Kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle soğukla mücadele eden Yusuf ailesinin tek isteği, savaşın sona ermesinin ardından ülkelerine geri dönmek.

Faysal Yusuf, ülkesinde İngilizce öğretmenliği yaptığını, savaş nedeniyle Suriye'yi terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Türkiye'de ailesini geçindirebilmek için bir süre iş aradığını anlatan Yusuf, Gökyazı köyündeki tarlalarda meyan kökü toplayarak geçimini sağladığını ifade etti.

Yusuf, "Savaş nedeniyle zor durumda kaldık. Tarlalarda günlük 40 liraya çalışıyorum. Ülkemi ve öğrencilerimi çok özledim. Savaşın biteceği ve öğrencilerime kavuşacağım günün hayalini kuruyorum" dedi. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.