banner

Öğretmen enkazda geçirdiği günleri unutamıyor
Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen depremde enkazdan yaralı çıkarılan öğretmen İmdat Padak, üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen hala yaşadıkları zor günleri unutmaya çalışıyor.

imdat padakVan depreminde 5 gün enkaz altında kaldıktan sonra kurtarılan öğretmen İmdat Padak, aradan 4 yıl geçmesine rağmen yaşadıklarını unutamıyor.

23 Ekim 2011'de saat 13.41'de meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremin en fazla hasara yol açtığı Erciş ilçesinde bir binanın enkazı altında kalan ve 5 gün süresince verdiği yaşam mücadelesinin ardından enkazdan sağ çıkarılan 23 yaşındaki İmdat Padak, şimdilerde Kızılören İlkokulunda ücretli öğretmenlik yapıyor.

Eğitimden yoksun bırakmadığı öğrencilerini yaşamın güzelliklerini anlatarak hayata hazırlayan Padak, aradan geçen 4 yıla rağmen deprem gününü hafızasından silemiyor.

Enkaz altında sürekli dua ettim

Padak, depreme Zeylan Caddesi'ndeki 5 katlı Aydınlar Apartmanı'nında yakalandığını belirterek, binanın enkazında 5 gün boyunca dua edip kurtarılmayı beklediğini anlattı.

Beton bloklar arasında bulunduğu yerin darlığı ve ayaklarının sıkışması nedeniyle hareketsiz kaldığını vurgulayan Padak, şunları kaydetti:

"Enkaz altında kaldığım yer dardı ve ayaklarım sıkışmıştı. Kendi çabamla ayaklarımı beton yığının arasından kurtarmayı başardım. Bazı sesler duyuyordum ama ben sesimi duyuramıyordum. Ayak seslerini bile duyuyordum. 5 gün enkaz altında kaldım. Açlık ve susuzluk dayanılmaz olmaya başlamıştı. Susuzluktan dudaklarım çatlamıştı. Umudumu hiç yitirmedim. Enkaz altında sürekli dua ettim. Herkesin benden ümidini kestiği bir anda sesimi duyurmayı başardım. İnsanoğlunun ne kadar aciz olduğunu, bizzat orada yaşayarak öğrendim."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.