banner

Suriyeli resim öğretmenleri okullarını renklendiriyor
Savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli resim öğretmenleri, görev yaptıkları okulların duvarlarına yaptıkları resimlerle öğrencilerin savaşın acılarını unutmalarını sağlıyor.

suriyeli resim ogretmenleriÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan bazı Suriyeli öğretmenler, görev yaptıkları okullarla sınıflara resimler çizerek, öğrencilerin hem savaşın acılarını unutmalarını sağlıyor hem de mesleklerini yapabilmenin sevincini yaşıyor.

Akçakale ilçesindeki çadır kent dışında yaşayan Suriyeli öğrencilere hizmet veren Süleyman Şah El Velid Okulu'nda öğretmenlik yapan bazı Suriyeliler, boş zamanlarında okulun ve sınıfların duvarlarını resimler çizerek, mesleklerini icra edebilme fırsatı da buluyor.

Öğretmenlerden Abduldaim Hamide, Halep Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nden mezun olduktan sonra ülkesinde çıkan savaş sonrası Türkiye'ye sığındığını söyledi.

Yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren Süleyman Şah El Velid Okulu'nda resim öğretmeni olarak Suriyeli öğrencilere eğitim verdiğini aktaran Hamide, böylelikle hem mesleğini yapabilmenin hem de tecrübelerini öğrencileriyle paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.