banner

Mardinli öğretmen fark yarattı
Kızıltepe ilçesinde görev yapan 15 yıllık öğretmen Kılıç, MEB'in oluşturduğu komisyon tarafından başarılı çalışmalarından dolayı "mesleğinde fark yaratan kişi" seçildi.

mardinli ogretmenMardin'in Kızıltepe ilçesinde 15 yıldır görev yapan, yazdığı 3 modül ders materyali bütün meslek okullarında okutulan, 5 yurt dışı projesi kabul edilen öğretmen Ömer Faruk Kılıç, başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle "mesleğinde fark yaratan kişi" seçildi. 

Elazığ Fırat Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra Dicle Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora yapan Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) her yıl Ankara'da düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerinde Mardin'i temsil edecek.

Kızıltepe Mimar Sinan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde görevli Kılıç'ın yazdığı 3 modül, şu anda ders materyali olarak bütün mesleki okullarda okutuluyor. 5 yurt dışı projesi kabul edilen, proje tabanlı yarışmalarda 2 il birinciliği ve 1 bölge ikinciliği bulunan Kılıç, mesleki eğitim güçlendirme projesinde 5 yıl süreliğine ilim değişim önderliği de yaptı. Kılıç, başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce oluşturulan ve aralarında akademisyenlerin de bulunduğu komisyon tarafından "mesleğinde fark yaratan kişi" seçilen öğretmenden biri oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda vereceği resepsiyona da katılacak Kılıç, her bir öğretmenin derya olduğunu söyledi.

Daha önce atandığı yıl en genç öğretmen seçildi

Öğretmenliğe çok erken yaşta başladığını, ilk ataması yapıldığı yıl en genç öğretmen seçildiğini anlatan Kılıç, eğitim hayatı boyunca 55 proje başvurusundan 5'inin hayata geçtiğini, projeler kapsamında Almanya, İspanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve Portekiz'de eğitim amaçlı bulunduğunu belirtti.

Kılıç, farklı alanlardaki projelerle 2 kez il birincisi olduğunu ifade ederek "Yurt dışından çeşitli akademisyenlerden eğitim alarak mesleğimle ilgili elektrik elektronik alanda şu anda hala meslek okullarında okutulan 3 modül yazdım. Bu modülleri öğrencilerimize materyal olarak kullanıyoruz" dedi.

Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi her ilden bir temsil seçildiğini belirten Kılıç, bu yıl da görevin kendisine nasip olduğunu aktardı.

Böyle bir derece ile ödüllendirildiği için heyecanlı olduğunu dile getiren Kılıç, her öğretmenin hayal ettiği bir duyguyu yaşadığını kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.