banner

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Köprülü’den öğretmenler günü mesajı




Özel Dershaneler ve Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (Öz-De-Bir) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Öz-De-Bir) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü’nün öğretmenler günü mesajı;

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma, Cumhuriyetimizin istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” kuşaklar yetiştirme görevini üstlenen aydınlanma mücadelemizin yılmaz kalemli ordusu öğretmenlerimiz, bugün eğitimimizin içinde bulunduğu pek çok sorunun yükünü taşıyor.

Bir yanda atama bekleyen, “dershanelerinin dönüştürülmesi” sürecinde geleceği elinden alınmaya çalışılan binlerce öğretmenimiz çalışma hakkı sorunlarıyla karşı karşıyalar. Diğer yanda ekonomik, sosyal, sendikal hak ve sorunlarıyla boğuşan, adalet ve liyakatten uzak atama sorunlarıyla ayrıştırılan çalışan yönetici, öğretmen/eğitim emekçilerimiz mesleki değerlerinin de giderek aşındırıldığı, eğitim bilimlerinin gereklerinden uzak uygulamalarla mesleklerini sürdürmeye çalışıyorlar.

 “Öğretmenler! Yeni kuşağı, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni kuşak sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni kuşağı, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” diyerek öğretmenlere seslenen Millet Mekteplerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, görüşlerine, yol göstericiliğine bu günlerde daha çok ihtiyaç duyduğumuz gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Tüm bunlara rağmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefinden sapmadan, ortak değerlerimizi çoğaltarak, hak ve özgürlüklerinin bilincinde yurttaşlar yetiştirme hedefine ulaşmak için çaba harcayan Cumhuriyetimizin istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” kuşaklar yetiştirme görevini başarıyla, özveriyle gerçekleştirmeye çalışan tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü’nü içtenlikle, gönül dolusu sevgi ve saygılarımla kutluyorum.

21.11.2014         

Faruk KÖPRÜLÜ

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.