banner

Oynarken eğlenecek, eğlenirken çok şey öğrenecekler
2000 öğrencisi ile eğitime katkısı büyüyerek artan Bilfen Anaokulları, 18. Anaokulunu Etiler’de açıyor.

“Yeni başarılar için yeni okullar açıyoruz!” sloganıyla yola çıkan Bilfen Okulları, 2012 – 2013 öğretim yılında 18 anaokulu, 8 ilköğretim okulu, 5 lise olmak üzere toplam 32 ayrı okulda 8 bin öğrenciyle eğitim-öğretim hayatını sürdürmek için kolları sıvadı. Okul öncesi eğitimi çok önemsediklerini ve düşünme becerilerini geliştirmeye dönük ‘çocuk merkezli’ eğitim anlayışını temel aldıklarını söyleyen Bilfen Anaokulları Koordinatörü Damla Özyiğit, “İstanbul’un kalbi Etiler’de yeni bir anaokulu ile eğitim hayatına katkımızı sürdürüyoruz” dedi.

Farklı becerilerle donatılmış eğitim anlayışı

3-6 yaş arası çocukları kendi gelişim seviyelerinin en üst noktasına taşımayı amaçlayan Bilfen Etiler Anaokulu, çocuğu oyun aracılığıyla bir bütün içinde destekleyen ve öğrenmeyi öğretmek amacıyla hedefleri belirlenmiş, bilimsel bir alt yapıya dayalı eğitim programı ile öğrencilerini bekliyor. Bu yaş grubu çocuklarının gelişimlerinin altın çağında olduğunu vurgulayan Özyiğit, “ Amacımız; iç denetimi yüksek, sorumluluklarının bilincinde, başladığı işi bitiren, dikkatli ve ayrıntıları görebilen, eleştirel, yaratıcı düşünebilen, kendi gelişimi çerçevesinde İngilizce konuşabilen ve en önemlisi mutlu çocuklar mezun etmek” diyor.

Avrupa Dil Portfolyosu’na uyumlu dil eğitimi

Bilfen Anaokullarında; çocukların, bilişsel gelişimlerine katkısı olduğu kadar toplumsal, bireysel ve kültürel gelişimlerine de katkısı olan “İngilizce eğitim programı” profesyonel bir ekip tarafından hazırlanıp uygulanıyor. Zengin eğitim materyalleri ile desteklenen program ile çocuklar dinlediklerini anlama, sorulan sorulara İngilizce düşünerek cevap verme, anadili programına paralel olarak öğrendikleri kavramların İngilizce karşılıklarını öğrenme ve temel düzeyde iletişim kurma becerisi kazanıyorlar. Mezun olan her öğrenci, Avrupa Dil Portfolyosu (The European Language Portfolio)’nun ilk basamağı olan A1 seviyesi için gerekli temel bilgileri kazanmış olarak mezun oluyor.

Bugün okul öncesi eğitimde bir marka olan Bilfen Anaokulları uzman kadrosuyla eğitim sistemini oluşturan her bir ayrıntı üzerinde büyük bir titizlikle çalışmaya ve eğitimdeki kalite çıtasını yükseltmeye günden güne devam ediyor.


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.