banner

Anaokulu öğrencilerinden örnek davranış
Ordu Faruk Furtun Anaokulu öğrencilerinin topladığı mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalye, kemik erimesi hastalığı nedeniyle yürüyemeyen 35 yaşındaki Songül Sözüner'e hediye edildi.

anaokulu öğrencileriAnaokulu öğrencilerince önce başlatılan mavi kapak toplama kampanyasında toplanan kapaklarla bir tekerlekli sandalye alındı.

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen teslim töreniyle mavi kapak karşılığında alınan tekerlekli sandalye, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yürüyemeyen Songül Sözüner adına ablası İncihan Yoldaş'a takdim edildi.

Törende konuşan okul öğretmenlerinden Burcu Kadıoğlu, öğrenci ve velilerin katkılarıyla başlatılan kampanyada amaçlanan hedefe ulaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Gerçekleştirilen bu örnek faaliyette en çok öğrencilerin mutlu olduğunu ifade eden Kadıoğlu, ''Topladığımız yaklaşık 200 kilo mavi kapakla bir tekerlekli sandalye aldık. Daha sonra bu sandalyeyi ilgili kişilerin belirlediği bir hastaya teslim ettik. Bütün öğrencilerimizle gurur duyuyorum. Bizlere bu konuda destek veren ailelere de teşekkür ediyorum'' dedi.

Öğretmenlerden Arzu Güler ise Ordu Faruk Furtun Anaokulu öğrencilerinin çok gurur verici bir işe imza attığını söyledi. Yapılan işin çok faydalı olduğunu bugün gördüklerini ifade eden Güler, ''Toplum yararına gerçekleştirilen bu tür çalışmaları ilerleyen zamanlarda da sürdüreceğiz. Aldığımız bu tekerlekli sandalyenin Songül Sözüner'e hayır getirmesini temenni ediyorum'' diye konuştu.

Tekerlekli sandalyeyi teslim alan abla İncihan Yoldaş ise kardeşinin çok genç yaşta kemik erimesi hastalığına yakalandığını ve uzun yıllardan bu yana yaşamını yatağa bağımlı sürdürdüğünü söyledi.

Kardeşine çok önceden alınan tekerlekli sandalyesinin eskidiğini, minik öğrenciler sayesinde kardeşinin yeni bir sandalye sahibi olduğunu belirten Yoldaş, ''Herkese teşekkür ederim. Bugün burada kardeşimin yüzünü güldürdüler, Allah'ta onların yüzünü güldürsün'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.