banner

Okul Öncesinde Değer Eğitimi kitabı öğretmenlere dağıtıldı!
Prof. Gülçin Alpöge`nin hazırladığı `Okul Öncesinde Değer Eğitimi` kitabı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Borusan Kocabıyık Vakfı desteği ile İstanbul genelinde 5 bin 240 anaokulu öğretmenine dağıtıldı.

Okul Öncesi Değerler Kitabı tanıtım töreniOkul öncesi eğitim çağındaki çocuklara temel etik değerlerin nasıl verilebileceği konusunda öğretmenlere ve ebeveynlere yol göstermek amacıyla hazırlanan kitap, Borusan Otomotiv Zehra Nurhan Kocabıyık İlköğretim Okulu`nda düzenlenen toplantı ile basına tanıtıldı. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi ve “Okul Öncesinde Değer Eğitimi” kitabının yazarı Prof. Alpöge, `doğru seçim yapabilme`, `dürüstlük`, `sevgi`, `saygı`, `cesaret`, `iyilik`, `sorumluluk`, `adalet`, `arkadaşlık` ve `huzur` gibi değerleri ele aldığı kitabına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu kitap çocuklarda temel etik değerleri geliştirmek isteyen öğretmenlere ve anne-babalara yardımcı olmak düşüncesiyle hazırlandı. Değer eğitimi kuşkusuz evde başlar. Ancak günümüzde küçük çocuklar da zamanlarının büyük bir kısmını okulda geçiriyorlar. Bu nedenle de öğretmenlere büyük iş düşüyor. Kitap değerler eğitimini her ünitede oyunlarla, değişik etkinliklerle, masal, öykü, şiir, şarkı ve drama senaryolarıyla destekleyerek, bu değerlerin deneme-yanılma öğrenmeleri yerine erken yaşta benimsemelerini amaçlıyor”
 

Alptekin: Küçük yaşta değerlerin öğretilmesi çok önemli!

Rahatsızlığı nedeniyle programa katılamayan Borusan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık`ı temsilen kürsüye gelen Borusan Kocabıyık Vakfı Müdürü Nihal Alptekin, "Ülkemizde çağdaş ve mutlu bir toplumun geleceğine yön verecek çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren temel değerlerimize sahip çıkmayı öğrenmelerini çok önemsiyorum. Gelecek nesilleri yetiştirmek için büyük gayret sarf eden öğretmenlerimize rehberlik etmesi amacıyla vakfımızın Prof. Alpöge`nin değerli çalışmalarının yer aldığı bu kitabı hayata geçirmesinden büyük mutluluk duyuyorum." dedi.
 

Yıldız: Değerler eğitimini önemsiyoruz

Nihal Alptekin`in ardından kürsüye gelen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız kitapla ilgili olarak şunları söyledi: "Değerler eğitimi son yıllarda okullarda öğretmenlerimizin en çok dikkat çektiği, en güzel şekilde uygulamalar yaptığı ve iyi örneklerin paylaşıldığı bir ders haline gelmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda titizlik göstermekte ve bu alana yönelik sempozyum, konferans, çalıştay gibi çalışmalara imza atmaktadır. Evrensel değerler olan paylaşım, insan hakları, sevgi, saygı, iyilik ve sorumluluk gibi çocuklarımızın sahip olması gereken yaşam becerilerini içeren Prof. Gülçin Alpöge`ye ait "Okul Öncesinde Değer Eğitimi" kitabına sponsor olarak tüm okul öncesi öğretmenlere ücretsiz dağıtılmasını üstlenen Asım Kocabıyık`a ve Borusan Vakfı Müdürü Nihal Alptekin`e en içten, en samimi duygularla teşekkür ederim."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.