banner

Acun ve MİT’e pedagoji derneğinden çocuk uyarısı
Pedagoji Derneği Acun Medya'ya ve MİT'e mektup yazdı. Acun'dan ekrana çocuk yarışmacı çıkarmamasını isteyen Dernek, MİT'in çocuk sitesine eleştiri getirdi.

Acun ve MİTPedagoji Derneği Acun’a ve MİT’e mektup gönderdi. Dernek Acun’dan, ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasında ekrana çocuk yarışmacı çıkarılmamasını istedi. 15 yaşından büyüklerin yarışmalara katılması gerektiğini belirten Dernek, bu yarışmacıların da uzman gözetiminde olması gerektiğini vurguladı.

Pedagoji derneği, MİT’e yazdığı mektupta, çocuk sayfasının sadeleştirilmesi gerektiğini bildirdi. MİT’in sayfasındaki oyunu eleştiren dernek, oyunlardan birindeki cevabın da tartışmalı olduğunu iddia etti. Cevabı ‘gizlice gözlemek’ olan soru için Dernek şu değerlendirmeyi yaptı: “Göz göze geldiğimiz ve bize gülümseyen kişiler hakkında, bilgi edinme yolu olarak gizlice gözlem yapmanın lanse edilmesi yanlıştır. Bu cevap çocukların iletişim yöntemlerine zarar verebilecektir.”
 

Acun Medya’ya mektup

Pedagoji Derneği’nden Acun Medya’ya gönderilen mektupta, çocuğun olduğu her programın dikkatle izlendiği belirtilerek, yeteneklerin doğru yöntemlerle ve uzman görüşüyle keşfedilmesi gerektiği ifade edildi. Mektupta, ‘Bazen onların iyiliği adına yapılan uygulamalar farkında olmadan onların ruh dünyasında kırılmalara ve ezilmelere yol açabilmektedir” denildi.
 

MİT’in çocuk sitesine eleştiri

Son günlerde adı sıkça anılan Milli İstihbarat Teşkilatı’na da bir mektup yazan Pedagoji Derneği, MİT’in çocuk sayfası oluşturma çabasını takdirle karşıladığını belirtip, “Pedagoji Derneği olarak çocuk için yapılan sayfaların çocukların anlayışına ve ruh dünyasına uygun olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu amaçla aşağıdaki çalışmaları yapmanız, attığınız çocuk sayfası adımını daha da güzelleştirecektir" dedildi.

(haber7.com)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.