banner

Kültür’lü Ebeveyn Akademisi başlıyor
Çocukların merakları, öğrenme deneyimleri, beslenme düzenleri, yabancı dil yatkınlıkları, kendi bütçelerini yönetmeleri, dijital dünyadaki varoluşları, rol modelleri, alışkanlıkları, sınırları ve daha birçok konunun ele alınacağı “Kültür’lü Ebeveyn Akademisi” veliler için bir kılavuz işlevi görecek.

kultur_ebeveynÖğrencilere yönelik eğitim öğretim uygulamalarında ailenin rolünü daima önemseyen İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nda “Kültür”lü Ebeveyn Akademisi” 21 Aralık 2019’da başlıyor. 60 yıldır, Türk eğitim sisteminde birçok ilki gerçekleştiren Kültür Koleji, bu öncü çalışmaların felsefesini Kültür Anayasası’nın 10. maddesinde “Kültür’lü, vizyoner liderdir” ifadesiyle belirtiyor. Aileler için bir kılavuz işlevi görecek çalışmada psikoloji, teknoloji, sağlık, sınava hazırlık, yabancı dil, sanat yeteneği, meslek seçimi, astronomi, finansal okuryazarlık gibi birçok konu ele alınacak. Velilerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen çalışma anne-baba okulu anlayışı çerçevesinde her ay düzenlenecek toplam 6 atölyeden oluşuyor.
Okul çağı olarak bilinen ve oldukça hızlı bir büyüme evresi olan 6-11 yaş döneminde çocuklar, kendilerine sevgi gösteren, uyarıcı bir çevre ve sağlıklı gelişimini sağlayan ebeveynlere ihtiyaç duyuyorlar. Bu dönemde onların mutlu, başarılı, sağlıklı, potansiyellerini ortaya çıkarabilen birer birey olabilmeleri ancak doğru bir yaklaşım ve okul-aile işbirliği ile mümkün olabiliyor. Çocukların merakları, öğrenme deneyimleri, beslenme düzenleri, yabancı dil yatkınlıkları, kendi bütçelerini yönetmeleri, dijital dünyadaki varoluşları, rol modelleri, alışkanlıkları, sınırları ve daha birçok konunun ele alınacağı “Kültür’lü Ebeveyn Akademisi” veliler için bir kılavuz işlevi görecek. 21 Aralık 2019’da başlayıp 30 Mayıs 2020’de sona erecek çalışmalar, anne-baba okulu anlayışı çerçevesinde atölye formatında gerçekleşecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.