banner

Sınav, Oxford International Müfredatı ile sınırları aşıyor
İlkokuldan lise son sınıfa kadar eğitim hayatlarını sürdüren Sınav Koleji öğrencileri, “DünyaVatandaşı” olma yolunda bir adım daha atarak Oxford Uluslararası Müfredatı (OIC - Oxford International Curriculum) ile Sınav’ın Uluslararası vizyonuna güç katmaya devam ediyor.

metin_ozer_oxfordYabancı dil öğretimini daha etkin hale getirmek , öğrencilerine tüm dünyada geçerliliği olan ÇİFT DİPLOMA hakkı vermek amacıyla Oxford Uluslararası Müfredatını (OIC - Oxford International Curriculum) tercih ettiklerini belirten Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, uluslararası öğretim programları arasından; güçlü akademik geçmişi, etkin öğretim teknikleri ve ulusal programa uyumlu özellikleri nedeniyle bu işbirliğine gittiklerini söyledi.

Anaokulu, İlkokul 1, 2 ve 3. sınıflarda yıllardır başarıyla uyguladıkları “Side to Side” programının da aynı şekilde devam edeceğini belirten Özer, şu bilgileri Verdi: “OXFORD İngilizce program okullarımızda 4. Sınıftan itibaren başlayacaktır. 2021-2022 Eğitim & Öğretim yılında Oxford Uluslararası Müfredatının uygulanmasına (Oxford International Curriculum) 5, 6, 7 ve 8. sınıflarımızda 37 kampüsümüze başlanacaktır. Okullarımızda 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında zorunlu başlayacak olan Oxford Uluslararası Müfredatı İngilizce dersinin yanında seçmeli (Global Skills Projects (KüreselBeceriler) ve Wellbeing (İyiOlmaHali- Farkındalık) derslerin kazanımları da İngilizce’ye entegre edilerek işlenecektir. Öğrencilerimiz her öğretim yılının sonunda sınava girecek ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalarını alacaklardır.”

2021-2022 Eğitim – Öğretim yılında kolej ve liselerde Oxford AQA IGCSE program uygulanacağını belirten Özer, “IGCSE ESL; anadili İngilizce olmayan öğrencilere göretasarlanmıştır ve öğrencilerin kelime dağarcığı ve cümle yapılarını kullanarak açık, tutarlı iletişim kurma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğretme ve öğrenmeye yeni yaklaşımlar sunan Oxford Uluslararası Müfredatı; Oxford Üniversitesi Yayınevi tarafından, İngilizcenin yaygın ve ikinci dil olarak kullanıldığı ülkeler düşünülerek geliştirilmiş, uluslararası ölçütlere ve esneklik özelliğine sahip tek programdır.” diye konuştu.
Oxford International Curriculum!un öğrencilerie ve okul katkılarını ise şöyle sıraladı;
• 21. Yüzyıl becerilerini içeren, entelektüel araştırma ve sorgulamayı teşvik edip bireysel ve kültürel değerlerle ilgili farkındalığı artırması ile yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi kazandırarak öğrencileri sonraki akademik süreçlere hazırlar,
• Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimize disiplinlerarası çalışma vebağlantı kurma becerileri kazandırır ve öğrencileri uluslararası yetkinlik – yeterlilik sınavlarına hazırlık olanağı sunar,
• Öğretmenlerimizin yüz yüze ve online eğitimlerle profesyonel gelişimlerini sağlayarak Oxford Üniversitesi Yayınevi uzmanları tarafından denetler ve başarılı öğretmenlere “Uluslararası geçerliliği olan sertifikalar” verir.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.