banner

2023 ‘SEVİNÇ’ yılı olacak
Sevinç Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Ali Düz ve Danışman Dr. Adem İriç, artı eğitim dergisinin sorularını yanıtladı.

adem_iric_ali_duz_sevinc“Doğru franchise uygulamaları, özellikle eğitim gibi önemli bir sektörde markalaşmak ve uzun yıllar marka değerini koruyan bir kurum olarak bizim için büyük önem taşıyor. Yatırımcılarımızın bizimle aynı frekansta olması, aynı değerleri taşıması, amaçlarımızın ve hedeflerimizin aynı doğrultuda olması, ortak misyon ve vizyona sahip olmamız bizler için çok kıymetli. Bunun yanında sıkı bir denetim sistemi, kalite ve standardizasyonun sağlanmasının da önemli etkenlerin başında geldiğine inanıyoruz.” 

TÜRKİYE VE DÜNYAYA AÇILACAĞIZ
Sevinç Eğitim Kurumları olarak hedefleriniz nelerdir?
37 yıllık eğitim, öğretim ve yayın tecrübesine sahip Sevinç Eğitim Kurumları, artık mayalanma sürecini tamamlamış ve kendini ülkemizde en köklü sorunlardan biri olan Eğitim Öğretim faaliyetlerine merhem olmaya adamıştır. Temel amacımız ülkemizin ihtiyaç duyduğu çağdaş, kendini her alanda geliştirmiş, en az iki dil konuşabilen, global düşünüp hayatın her alanını bu şekilde kurgulayıp yaşamlarına entegre edebilen, katma değer üreten, yetenekleri gelişmiş ve idealleri yüksek bireyler yetiştirmektir. Bu uğurda attığımız adımların güzel neticelerini mevcut öğrencilerimizden, mezunlarımızdan ve hatta onların çocukları ve torunlarından görebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Eğitim sisteminin en büyük sorunu olarak görülen sınav sistemi, tüm ideallerin önüne geçmiş olsa bile kurumumuz ideallerinden taviz vermeden öğrencilerini en etkin şekilde sınavlara da hazırlamaktadır. Yıllardır süregelen başarılarımız ve başarı yüzdelerimiz ile bunu görebilmekteyiz.
Sevinç Eğitim Kurumları olarak geçmiş deneyimlerimizle başarılı bilgi birikimimizi 2023 yılı itibarı ile tüm Türkiye’ye ve dünyaya açmaya karar verdik. Yıllara meydan okuyan eğitim tecrübemizi ülkemizde faaliyet gösteren mevcut eğitim kurumlarına ve yeni yatırım düşüncesi olan kurumlara da taşımayı arzu ediyoruz. Yarım asra yaklaşan bu tecrübemizi, başarılarla dolu stratejilerimizi en hızlı ve etkili şekilde tüm Türkiye’ye yaymak üzere; Anaokul, Kolej ve Kurs Merkezleri alanlarında franchising alt yapımızın hazır olduğunu ve bu alanlarda hizmet etmek üzere girişimcileri beklediğimizin müjdesini sizlerin aracılığıyla vermek isteriz. İstanbul’un ‘Sevinç’i artık Türkiye’nin ve hatta dünyanın ‘Sevinç’i olsun istiyoruz. Bu sebeple rakiplerinden fazlasıyla ayrışan yöntem ve hizmet avantajlarını öğrenmek ve bizlerle bu heyecanı paylaşmak isteyen girişimcilere söyleyecek çok sözümüz, anlatacak çok sırrımız var. Ayrıca okul öncesi dönemde kendi metot ve yöntemlerini uygulayarak en iyi öğrenme metodunu ve okula hazırlık sürecini kapsamlı bir şekilde sağlayan programımızı “Sevinç Çocuk” adı ile ülkemize yaymayı; bu alanda eğitim ve marka birliği sağlamayı da hedefliyoruz.
 

Size göre franchise uygulamalarının eğitimde markalaşmaya etkileri nelerdir? Sevinç Eğitim Kurumları’nın bu alandaki politikası hakkında bilgi verebilir misiniz?
Biz Sevinç Eğitim Kurumları olarak sahip olduğumuz değerlerimizin tamamını markamızın yapı taşları olarak görüyoruz. Markamız ile markamızın sahip olduğu değerleri taşıyan doğru yatırımcıların bir araya gelmesine büyük önem veriyor, bu doğrultuda adımlarımızı en sağlam şekilde atmaya özen gösteriyoruz. Bu anlamda doğru franchise uygulamaları, özellikle eğitim gibi önemli bir sektörde markalaşmak ve uzun yıllar marka değerini koruyan bir kurum olarak bizim için büyük önem taşıyor. Yatırımcılarımızın bizimle aynı frekansta olması, aynı değerleri taşıması, amaçlarımızın ve hedeflerimizin aynı doğrultuda olması, ortak misyon ve vizyona sahip olmamız bizler için çok kıymetli. Bunun yanında sıkı bir denetim sistemi, kalite ve standardizasyonun sağlanmasının da önemli etkenlerin başında geldiğine inanıyoruz. Bu etkenlerden biri bile sağlanmadığı takdirde markanın olumlu etkisi kaybolabilir ve marka kamuoyu nezdinde itibar ve güven kaybedebilir.
Sevinç Eğitim Kurumları olarak denetim sistemimiz vasıtasıyla tüm franchise kurumlarımızın ve bu kurumlarımızdaki her türlü çalışmanın amaç, yasa, yönetmelik ve kurum standartlarına uygunluğunu araştırıyor, gerekli önlem ve tedbirleri tüm detaylarıyla önceden planlıyoruz. Standardizasyon çalışmalarımız kapsamında her bir franchise kurumumuzda hedeflediğimiz başarı ve standardın ne derece gerçekleştiğini saptıyor, elde ettiğimiz verilere ve gözleme dayalı değerlendirmeler yapıyor, saptanan eksikliklerin hızlı ve etkili bir şekilde giderilmesi ve geliştirilmesine yönelik gerekli süreçlerin yatırımcılarımız tarafından yürütülmesine tüm gücümüzle destek oluyoruz.
 

YENİLİKLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ
Çağımızın en temel sorunlarından biri de hiç şüphesiz nitelikli istihdam. Sevinç Eğitim Kurumları olarak hayata geçirdiğiniz“Sevinç Öğretmen Akademisi” hakkında bizlere bilgi verebilir misiniz?
Sevinç Eğitim Kurumları olarak hem kurumlarımızın hem de çalışanlarımızın gerek kişisel gerek kariyer gelişimlerini son derece önemsiyoruz. Yıllara meydan okuyan eğitim sektörü deneyimlerimizdenyola çıkarakyenilikleri yakından takip ediyor, kendimizi çağıngerektirdiği şekilde sürekli güncelliyoruz. Tüm bu yenilikleri kurum kültürümüze ve eğitim kalitemize en yakışır şekilde kendimizeentegre ediyoruz. Bu anlayışımız doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Sevinç Öğretmen Akademisi’nin iki temel fonksiyonu var; ilki mevcut eğitmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimini sağlamak, ikincisi ise ülkemize ve dünyaya daha fazla katkı sunacak, bilinçli yeni nesillerin gelişimini sağlayacak öğretmen adaylarını yetiştirmek.
Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile koordineli bir şekilde ilerleyerek tüm detayları en ince ayrıntısına kadar tasarladığımız programımızeğitmenlerimizinverimini artıracak, kendilerine ve mesleklerine en üst düzeyde katkı sağlayacak bir eğitim yolculuğu. Sevinç Eğitim Kurumları eğitimcilerine özel uygulanan 72 saatlik bu program, öğretmenlerimizin ilgi ve yetenek alanları doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Zümre ve Bölüm Yönetimi, Farklı Yetenek ve Benzerliklere Sahip Öğrenciler için Özel Öğretim Yetenekleri veÖğretimde Farklılaştırma, Nitelikli Proje Sunumu gibi önemli konular en güncel ve kapsamlı şekilde alanında uzmanlar eğitimciler tarafından ele alınıyor.
sevinc_ekip_ocak_2023Sevinç Öğretmen Akademisi ayrıca üniversite 3. Sınıf, 4. Sınıf öğrencileri ile eğitim fakültelerinden yeni mezun olmuş öğretmen adayları için de sunmuş olduğu hizmet içi eğitimler ve workshoplar ile öğrencilerinin nitelikli birer öğretmen olarak yetişmelerini sağlıyor. Akademi öğrencileri kendi branşlarında sorular yazıyor ve yanıtlıyor, konu anlatım föyleri hazırlıyor, danışman öğretmenleri gözetiminde birbirlerine önceden hazırlandıkları konuları anlatıyorlar. Tüm bu çalışmalar kendilerini çok yönlü geliştirmelerine, farklı bakış açıları kazanmalarına da olanak sağlıyor. Gelişime her daim devam eden, bu konuda dur durak bilmeyen bir kurum olarak2023 yılından itibaren Akademi öğrencilerimiz için haftanın belirli günlerinde kurslarımızda stajyer olarak uygulama eğitimi almalarını da sağlayacağız. Öğretmen adaylarımız, danışman öğretmenlerinin yanında etüt ve derslere girerek aktif bir şekilde branşlarının tüm müfredatını takip edebilecek, bol miktarda soru kalıbının çözümünü deneyimleyerek öğretmenliğe daha da hazır gelebilecekler. Kurum olarak büyük kıymet verdiğimiz değerli öğretmenlerimizinher türlü görüş ve talepleri de bizler için büyük önem taşıyor. Kendini tekrar etmeyen bir eğitim kurumu olarak kendimizi daima geliştiriyor ve tüm çalışmalarımıza var gücümüzledevam ediyoruz.
 

37 YILLIK KÖKLÜ GEÇMİŞE SAHİP BİR EĞİTİM OCAĞIYIZ
Sevinç Eğitim Kurumları’nı rakiplerinden farklı kılan özellikler nelerdir?
Her şeyden önce 37 yıllık köklü bir geçmişe sahip olmamız Sevinç Eğitim Kurumları’nın bir eğitim ocağı olduğunun göstergesidir. Bu özellik hiç şüphesiz ülkemizde çok az kuruma nasip olmuştur. Kurumumuz eğitimin okul, kurs, yayın, teknoloji ve tedarik alanlarının hepsinde eğitim kalitesinden ödün vermeden faaliyet gösteren eğitim kurumlardan biri olmaktan büyük onur duyuyoruz. Çağdaş insan yetiştirme hedeflerinden asla taviz vermeyen, Atatürkçü ve çağdaş nesiller yetiştirmeyi misyon edinen kurumumuz, öğrencilerimizi dil becerileri yüksek, aklı ve bilimi kendisine rehber edinen, sanat ve sporu yaşamın parçası haline getiren bilinçli bireyler yetiştiren nadir kurumlardan biriyiz.
Sevinç Yayınları adı ile kendi yayınlarımızı üretebilme kapasitemizle, kendi bünyesinde bunu uygulayabil en az sayıdaki öncü kurumdan biriyiz. Ayrıca genç ve dinamik organizasyon yapısına sahip, yurt dışına açılma ve yakın gelecekte üniversite kurma gibi yüksek hedefleri bulunan, hazır olan altyapımızı tüm kurumlarımıza en sağlıklı biçimde aktararak ve entegre ederek kendi kültürünü oluşturabilen ender markalardan biriyiz. Gelecek yıllarda da bu bakış açımız ve vizyonumuz ile daha birçok başarıya imza atmaya devam edeceğiz.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.