banner

Kuşakların Yetiştiği Okul “Kültür Koleji”
Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji öğretmenlerinin ve yöneticilerinin değişen çevre koşullarına hızla uyum göstermelerini sağlamak ve kişisel yetkinliklerini artırmak amacıyla kurulan Kültür Koleji Eğitim ve Geliştirme Merkezi (KÜGEM) 2023-2024 eğitim süreci başladı ve 3 hafta sürecek. Tüm yönetici ve öğretmenlerin katıldığı açılış törenine 400’e yakın öğretmen katıldı.

biriz_kutoglu_kugem_2023KÜGEM açılış programında konuşan Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ful Akıngüç, 64 yıl boyunca 4 kuşağa yakın nesilleri yetiştiren, “insan”a, “insan yaşamı”na kuşaklar boyunca dokunan bir okul olmanın en önemli sırrının, değişime-dönüşüme adapte olabilmek olduğunu söyledi.

“Değişime Uyum Ciddi Bir Emek Gerektirir”

“İnsan”ı anlamadan eğitim işini yapmak mümkün değil. Bugün okullarımızda Z ve alfa kuşağı öğrenciler ile X,Y ve Boomer kuşağı eğitimciler var. Çağı ve çağ ile şekillenen “insan profili”ni mutlaka ve mutlaka tanımaya, anlamaya çalışmak gerekir. Bu misyonu taşırken, yıllara dayanan bir eğitim deneyiminin çıktısı olan “Kültür Anayasasını” temel aldık. Bu anayasada, kuşaklar ne kadar değişirse değişsin, asla ödün vermediğimiz, vermeyeceğimiz maddeler mevcut. Dünyanın yaşanabilir bir yer olması, kuşakların sağlıklı bir şekilde var olmaları, bu değişmez maddelerin içselleştirilmesine bağlı” diye belirtti.

KÜGEM açılış programında konuşan İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu, Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji okullarındaki yönetsel ve operasyonel süreçlerin geliştirilmesine katkı sağlayacak hizmet-içi eğitimlerin yanı sıra; sürdürülebilir kalkınma hedefleri ve küresel vatandaşlık konularında da eğitimler verileceğini belirtti.

Açılış programının onur konuğu İstanbul Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çepni de tüm öğretmenlere yeni ders yılı için başarılar diledi.

Konuşmalar ardından, “Kültür" ailesine yeni katılan öğretmenlere rozetleri takıldı.

Eğitimci, yazar ve Kültür Koleji mezunu Sadık Gültekin’in “Kültür’de Öğretmen Olmak” başlıklı konferansı ardından öğretmenler için düzenlenen etkinlikler başladı.

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.