banner

Türkiye, 2020'ye kadar Erasmus+'ta
Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında "Türkiye Cumhuriyeti’nin Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor Alanlarındaki Birlik Programı Olan Erasmus+'ya Katılımı ile ilgili Anlaşma"nın onaylanması Resmi Gazete'de yayımlandı.

Anlaşmaya göre, Türkiye'nin her bir Birlik programına katılımına ilişkin, mali katkı dahil, özel hüküm ve koşulların Avrupa Komisyonu ve Türkiye'nin yetkili makamları tarafından belirlenmesine izin veriliyor.

Türkiye Ulusal Ajansının 2007-2013 yılları arasında farklı hedef kitlelere yönelik olarak yürüttüğü AB eğitim ve gençlik programları 2014-2020 döneminde tüm Avrupa’da "Erasmus+" adıyla yürütülecek. Türkiye'nin "2014-2020 Erasmus+ Programı"na katılımını fiilen onaylayan katılım anlaşması ise Brüksel'de 19 Mayıs'ta imzalanmıştı. 

Her yıl 70 bin Türk vatandaşını Avrupa'ya göndermeyi hedefleyen bu program çerçevesinde 2014 yılının ilk başvuru dönemlerinde, eğitim, gençlik ve spor çevrelerinden programlara büyük ilgi olduğu ve Türkiye'nin bu projelerde Avrupa genelinde en çok başvuru alan ülke sıralamasında ilk sıraya yerleştiği belirtiliyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.