banner
banner
banner

İstanbul Şehir Üniversitesi’nden 11 yeni anlaşma
İstanbul Şehir Üniversitesi uluslararası işbirliklerini geliştirerek, Güney Kore’den Hindistan’a 11 yeni üniversite ile daha anlaşma imzaladı. Yeni anlaşmalarla birlikte İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin Değişim Programları dâhilinde seçim yapabileceği üniversite sayısı 100 üniversiteye yükseldi.

isuİstanbul Şehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Öğrenci Değişim Programları (Erasmus+ ve diğer değişim anlaşmaları) kapsamında Haziran 2017’den bu yana 11 yeni anlaşmaya daha imza attı. Yeni uluslararası anlaşmaları ile İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin değişim amacıyla seçebileceği üniversiteler listesine; Amman Arap Üniversitesi (Ürdün), Bükreş Ekonomi Üniversitesi (Romanya), Chonbuk Üniversitesi (Güney Kore), Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi (Almanya), Fontys Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Hollanda), Malezya Üniversitesi (Malezya), Sharda Üniversitesi (Hindistan), Uluslararası Rabat Üniversitesi (Fas),
Sathyabama Üniversitesi (Hindistan), Sciences Po Lille (Fransa) ve Pisa Üniversitesi (İtalya) da eklendi.
Kurulduğu ilk yıl Erasmus Üniversite Beyannamesi almaya hak kazanan ve yurtdışında bulunan prestijli kurumlar ile işbirliği geliştirme çalışmalarına başlayan İstanbul Şehir Üniversitesi böylece uluslararası işbirlikleri sayısını 39 farklı ülkeden 100 üniversiteye yükseltti.
Özenle korunan çok kültürlü kampüs hayatıyla dikkat çeken İstanbul Şehir Üniversitesi, 80 ülkeden 750 civarı uluslararası öğrenciye de ev sahipliği yapıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.