banner

İlköğretim ve liselere E-KİTAP uygulaması başlıyor




İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yürütülen ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Dijital Avrupa Birliği: Lise ve İlköğretim Öğrencileri için Türkçe e-kitap” adlı proje hayata geçiriliyor.

İlöğretim ve liselere E-KİTAP uygulaması başlıyorProje, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayhan Kaya’nın katılımıyla 23 Mart Cuma günü İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde basına tanıtılacak.

Öğrenciler, öğretmenler, uzmanlar ve akademisyenlerin hazırlık, üretim ve deneme süreçlerine katıldığı Avrupa Birliği konulu e-kitap 12 ay sürecek olan proje sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tablet bilgisayar ve benzeri ekipmanlarla uyumlu olacak.

E-kitap tamamlandığında, AB ile ilgili olarak tarihçe, kurumlar, genişleme, yurttaşlık, ekonomik bütünleşme ve AB hukuku gibi bilgilerin yanı sıra, tarım, eğitim ve gençlik, sosyal politika, rekabet, tüketicilerin korunması gibi alanlarda da temel AB politikalarını tanıtacak. E-kitap ayrıca, AB yurttaşlığı perspektifi ile yurttaşlık, katılımcı ve çoğulcu demokrasi, sivil toplum ve Avrupa kamusal alanı, medya ve AB, küreselleşme, AB ve Avrupa’nın sınırları gibi tartışmaları da içerecek.

Dijital ortam sayesinde çeşitli görsel ve işitsel malzemelerin de kullanımıyla kitabın öğrenciler için daha da cazip hale gelmesi hedefleniyor. Hazırlanan e-kitap, Fatih Projesi kapsamında öğrencilere dağıtılan tablet bilgisayarlarda da çalışacak. Ayrıca bir web sitesi üzerinden ücretsiz indirilerek de öğrencilerden daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması sağlanacak. Proje kapsamında hazırlanacak öğretmen rehberi ise e-kitabı derslerinde kullanmak isteyen öğretmenler için hazırlanacak.

Toplantı Yeri: İstanbul Bilgi Üniversitesi, Santral Kampüsü Enerji Müzesi,Sinema Salonu

Toplantı Tarihi: 23 Mart 2012 – Cuma

Toplantı Saati: 10.00 – 12:00

Adres:

Eski Silahtarağa Elektrik Santralı

Kazım Karabekir Cad. No: 2/13

34060 Eyüp İstanbul

Detaylı bilgi için:

Ece Özden

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. /  0 212 311 7341

Sinem Uysal

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. / 0 212 311 7362 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.