banner

MEB 4+4+4 kitapçığı hazırlatıyor
Milli Eğitim Bakanlığı 4+4+4 zorunlu eğitim sistemini detaylı bir şekilde anlatmak için bir kitapçık hazırlatıyor.

MEB 4+4+4 kitapçığı hazırlatıyorMilli Eğitim Bakanlığı eğitimde 4+4+4 formülünü içeren yeni sistemi anlatmak için yeni bir adım daha attı. Bakanlık kanun teklifi ile ilgili kitapçık hazırladı. Yapılacak değişiklikleri içeren kitapçıklar milletvekillerine de gönderilecek.

66 sayfalık kitapçıkta yeni düzenlemelerin yanı sıra bazı ülkelerdeki zorunlu eğitim süreleri, eğitim sisteminin mevcut yapısı, AB üyesi ülkelerinin eğitim sistemleri, AB üyesi ülkelerde çocukların okula başlama yaşı gibi konular da yer alıyor.

Bakan Dinçer, kitapçıktaki ön sözde, 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitim için "bireyleri özgürleştirmeyen, tercih ve hedef değiştirmeye fırsat vermeyen, farklı imkan sunmayan yapısı ile çağdaş eğitim sistemlerinden ayrışıyordu" ifadesini kullandı.

Dinçer, yeni sistem ile esneklik getirildiği seçmeli ders uygulaması ile de hak ve taleplere cevap verilmesinin sağlanacağını savundu.

(cnntürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.