banner

"Tarafsız kalmaya çalışıyorum"
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bu dönem siyasetin çok sert geçtiğine işaret ederek, "Olabildiğince tarafsız kalmaya çalışıyorum. Uzlaşmanın sağlanması için elimden gelen çabayı gösterdiğimi kimse inkar edemez" dedi.

TBMM Başkanı Çiçek, Hilton Oteli'nde düzenlenen 'Daha Eşit Bir Toplum İçin Ulusal Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Mekanizmasının Rolü Uluslararası Buluşması'na katıldı. Toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Çiçek, Milli Eğitim Komisyonu'nda yaşanan tartışmalı 4+4+4 görüşmelerine ilişkin soru üzerine bu konuda uzlaşmanın sağlanması için elinden gelen çabayı gösterdiğini, bunun kimsenin inkar edemeyeceğini vurguladı. Bu dönem siyasetin çok sert geçtiğine işaret eden Çiçek, "Olabildiğince tarafsız kalmaya ve doğru olanı yapmaya çalışıyorum" diye konuştu.

Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda üyelerin büyük bir özveriyle bu işi başarıyla götürmeye çalıştığını dile getiren Çiçek, "Çok sert bir iklimde siyaset yapılıyor. Bu sertliğin herkes tarafından dile getirildiğini görmezlikten gelemeyiz. Türkiye'de 4 siyasi partinin Meclis dışında birlikte görüldüğü tek platform bu Anayasa platformudur. Türkiye'nin her tarafından böyle bir pozitif görüntüyle bir mesaj vermeye çalışıyoruz. Türkiye için doğru fotoğrafın bu olduğu kanaatini taşıyorum" ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.