banner
banner

Bu okulda Facebook kullanmak yasak!
Amerika'da faaliyet gösteren bir eğitim kurumu tüm öğrencilerine Facebook kullanmayı yasakladı. Peki böylesi bir kararın ardındaki gerekçe ne?

Son dönemde internet denildiğinde birçok kişinin aklına gelen ilk isim olan Facebook hızlı yükselişini aynı şekilde devam ettiriyor. 900 milyona yaklaşan üyesiyle devasal bir ağı barındıran servis sanal sosyalliğin merkezindeki isim.

Neredeyse girmediği ülke bulunmayan Facebook'un adı bu sefer ilginç bir olayla anılıyor. Daha önce çalışanlarının sosyal ağ şifresini isteyen işyerinden sonra şimdi de bir okul öğrencilerine Facebook'u yasakladı.

Sadece Yahudi kız öğrencilerin gittiği The Beis Rivkah kolejinde Facebook profilini kapatmayan öğrenciye $100 ceza veriliyor. Aksi durum devam ederse olay okuldan atılmaya kadar gidebiliyor.

New York'taki kurum yetkilileri, sitenin dini inançlarla ters düştüğünü ve bunu önlemek amacıyla engelleme kararının alındığını bildirdi.

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.