banner
banner
banner

Enver Yücel: Eğitim sektörü yeni paradigmalar yaratmalı
Enver Yücel / Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı
enver_yucel_bahcesehir2023’te Türkiye’de özel öğretimin yüzde 15’lere gelmesi arzu ediliyor. Bu sektöre daha çok yatırımların ve çalışmaların yapılması lazım… Eğitim sektörünün içeriğinde değişiklikler yapmalıyız. Günümüzde teknoloji gelişiyor. Teknoloji geliştikçe dünya değişiyor. Tabi ki bu durum eğitim sektörüne de etki ediyor. Eğitim sektörü artık yeni paradigmalar yaratmalı. Bu paradigmaların değişmesi lazım. Yeni yeni artık interdisipliner kavramlar olmalı. Ezber bozan işleri artık değiştirmeliyiz.
STEM PROGRAMLARI 10 YILDA BÜTÜN OKULLARI KAPSAYACAK
Bahçeşehir Eğitim Kurumları olarak yüzde 15 büyüdük ve büyümeye devam ediyoruz. Şimdi yeni bir marka olan Uğur Okulları ile Türkiye gündemine geliyoruz. Büyük kampüsler yapıyoruz. Türkiye’nin özel öğretimdeki en önemli işi artık içerik ve kalite… Bunu takip ediyor olmamız gerekiyor. STEM programları önümüzdeki 10 yılda bütün okulları kapsayacak alandır.
120 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPTIK
Vakıf üniversiteleri büyüyor. Sadece eğitim öğretim işi, teknoloji geliştirme sadece devlet tekelinde değil. Artık her kesim tarafından yapılabiliyor. Zaten doğrusu da bu… Özel öğretim sektörü ile ilgili gelişmeleri hızla bende takip ediyorum. Zaten bu sektörün içerisindeyim. Bizim de yatırımlarımız hızla devam ediyor. Bu sene 120 milyon dolarlık Türkiye çapındaki yatırım yaptık. Önümüzdeki yıllarda da bu yatırımlarımız devam edecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.