banner

Erdoğan: Sınavlardan çocuklarımızı kurtaracağız
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, başbakanlık koltuğunu  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Keçiören Tarhuncu Ahmet Paşa 5. Sınıf Öğrencisi Enes Karabulut'a bıraktı.

erdoğan 23 nisanBugünün çocuklarının, kendi dönemindekilerden çok daha fazla imkana sahip olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Eğitim anlamında, oyun, oyuncak, kalem, defter, kırtasiye anlamında sizler bizim görmediğimiz, tecrübe etmediğimiz fırsatlara sahipsiniz. Sizlerden, bugünün imkanlarını, fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirmenizi, ama evlerinize kapanıp kalmamanızı özellikle rica ediyorum, bilgisayarlarınızın başına esir olmamanızı rica ediyorum. O oyunlar sizi bazen asıl yapmanız gerekenden alıkoyabilir. Zaten sizler bunun idraki içinde olan yavrularımızsınız, çocuklarımızsınız, bunu gözlerinizden okuyorum."

İmtihanlardan çocuklarımızı kurtaracağız

Eğitimde bilişim konusunda atılan adımlarla artık öğretmenlerin dersleri resimlerle, filmlerle öğrencilere anlatacaklarını, böylelikle eğitimin, öğretimin daha da güçlü hale geleceğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Gelişmiş ülkelerin çocukları hangi imkanlara sahipse bizler sizlerin de aynı imkanlara hatta daha fazlasını bulmanızı istiyoruz. Hepiniz teneffüslerin derslerden daha uzun olmasını istiyorsunuz. Yeğenim bana, 'dayı, bize çok ödev veriyorlar biz bu ödevlerden bıktık. Ben buraya geldiğim zaman hafta sonu tatil yapamıyorum, devamlı, nefes almadan ödevlerimi yetiştirmeye çalışıyorum' diyor. Artık bunlardan çocuklarımızı kurtaralım, rahat rahat bayramımızı yapalım, bayramda bile ödev, hafta sonu ödev, ama bu imtihanlardan yavaş yavaş çocuklarımızı kurtaracağız, çok daha farklı sistemlere geçeceğiz, zira bu imtihanlarla başarı yakalanmıyor. Bunları farklı sistemde çözeceğiz, farklı sistemle başaracağız."

Koltuk uyarısı

Bugünün çocuklarının Türkiye'nin geleceği, umudu olduğunu ve yakın bir gelecekte yönetici konumunda bu çocukların oturacağını vurgulayan Başbakan Erdoğan, ''Yakın bir gelecekte bizim oturduğumuz bu koltuklarda artık kalkmamak üzere oturacaksınız'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın bu sözleri üzerine, koltuğunu devrettiği Keçiören Tarhuncu Ahmet Paşa 5. Sınıf Öğrencisi Enes Karabulut, ''artık kalkmayacağız'' karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan, da ''Yok, öyle yok. Bak biz ne diyoruz, tüzüğe bir kayıt koyduk, 3 dönemden fazla milletvekili olamazsın. Sen de öyle ol. Kalkmamak üzere oturma, çünkü bugüne kadar kalkmamak üzere oturanlar bu ülkeye çok şeyler kaybettirdi. Biz öyle yapmayalım, devamlı hücre tazelemesi olsun. Belli bir süre biz oturuyorsak, belli bir süre de daha farklı arkadaşlarımız gelsinler, buralarda otursunlar, farklı bir havayı teneffüs ettirme fırsatımız olsun'' ifadesini kullandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.