banner
banner
banner

Türkiye 2020 Olimpiyatlarına bir adım daha yaklaştı
İstanbul aday kent olarak 2020 olimpiyatları için adaylık statüsü kazandı.

2020 olimpiyatlarıTürkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, İstanbul'un aday şehir olması için yoğun bir çaba harcadıklarını belirterek, ''Bu sonucu bekliyordum'' dedi.İstanbul'un aday şehir olarak açıklanmasının ardından TMOK Başkanı Erdener, ''Arkadaşlarımız ve yabancı danışmanlarımızla bugüne dek olandan farklı ve yoğun bir çalışma yaptık. Türk olsun yabancı olsun tüm ekip, bu sonucu alacağımıza inanıyordu'' diye konuştu.

İstanbul'un şu anda 2020 Olimpiyatlarına en şanslı aday kenti olduğunu kaydeden Erdener, ''Daha önce dört kez kaybeden İstanbul, şu anda 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına en yakın şehirdir. Bu konuda bize destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanımız olmak üzere tüm devlet görevlilerimize teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

İstanbul 2020 elçisi seçilen milli voleybolcu Neslihan Darnel ise Türkiye'nin daha çok çalışması gerektiğini belirterek, ''Burada olmak benim için çok büyük bir onur. Böylesine başarılı bir ekibin parçası olmaktan gurur duydum. Burada aynı zamanda ülkemizin genç ve dinamik sporcuları ile Türk kadınını da temsilen bulunuyorum. Bundan sonra daha çok çalışmamız gerekiyor. Bizler de sporcular olarak, her türlü desteği vermeliyiz'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.