banner

15 yaşında kasaba yönetecek
Filistinli 15 yaşındaki Beşer Osman adlı kız, dünyanın en genç belediye başkanı oldu. El Arabiya'nın haberine göre; Osman, gençlere yetki vererek onları karar sürecine dahil etme girişimi çerçevesinde 2 aylığına Batı Şeria'nın Allar kasabasının belediye başkanlığına geldi.

kücük belediye başkanıMali belgeler dışındaki tüm belgeleri imzalama yetkisi olan Osman, çalışanların idaresi de dahil Allar belediyesiyle ilgili konuların tamamından sorumlu olacak. Genç belediye başkanını seçilmiş başkan Süfyan Şahid gözetecek. Osman, tecrübelerini genç arkadaşlarıyla paylaşmak istediğini söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.