banner

SBS şampiyonu iki okul arasında kaldı
SBS şampiyonu Galatasaray'a yerleşti ama ailesi Robert’e gitmesini istiyor, son kararı yurt dışında turnuvada olan Ezgi verecek.

2012-SBS şampiyonu Nezihe Ezgi Menzi, yerleştirme sonuçlarına göre Galatasaray Lisesi’ne asil listeden girdi. Annesi Bilge Menzi, kızının Amerikan Robert Lisesi’ne kaydını yaptırdıklarını belirterek, “Ezgi şu anda Çek Cumhuriyet'inde satranç turnuvasında. 26 Ağustos’ta turnuva bitince dönecek ve kesin kararını verecek. Büyük ihtimalle fikri değişmeyecektir ve Robert’e gidecektir” dedi.  

461 BİN ADAY HAK KAZANDI

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Sınavdan 507.424 puan alarak Türkiye birincisi olan TED Mersin Özel İlköğretim Okulu öğrencisi Nezihe Ezgi Menzi, Galatasaray Lisesi’ne asil listeden yerleşti.

Çek Cumhuriyet'inde satranç turnuvasında olan Nezihe Ezgi Menzi’nin annesi Bilge Menzi, kızının Galatasaray Lisesi’ne yerleştiğini ancak Amerikan Robert Lisesi’ne gitmek istediğini söyledi. Bilge Menzi, son kararı kızının vereceğini belirterek, “Gitmeden önce kararını bize bildirdi. Dün kaydını Robert’e yaptırdık ancak döndüğünde tekrar konuşacağız son kararını verecek. Büyük ihtimalle Amerikan Robert Lisesi’ne gidecek” diye konuştu.

41 yaşındaki Ziraat Mühendisi Bilge Menzi ve 45 yaşındaki Endüstri Mühendisi Mehmet Menzi’nin 2 çocuğundan en büyüğü olan Nezihe Ezgi Menzi, geçen yıl satrançta Avrupa 2’ncisi olması nedeniyle hak ettiği ek puanın da eklenmesiyle 2012-SBS’den 507.424 puan alarak Türkiye birincisi oldu.

(hürriyeteğitim)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.