banner

Google bu kez unuttu!
Hazırladığı doodle'lar ile dünyaca ünlü sanatçı veya bilim adamlarının doğum günleri veya ölüm günlerini kullanıcılarına hatırlatan Google internet arama motoru, Ramazan Bayramı'nın ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı için de doodle yapmaması dikkat çekti.

Dünya genelinde özel gün ve bayramlar hatta tanınmış kişiler için özel logolar hazırlayan google’ın iki önemli gün için doodle yapmaması ise tepkilere neden oldu. 2012 Londra Olimpiyatları için her gün ayrı ayrı doodle logosu yapan google, özel günler ve kişiler için de aynı şekilde logolar yaparak çeşitli günlerde kullanıcılara sürpriz yaparken, Türkiye’de yaklaşık 30 milyon kullanıcısı olan google’nin özel logo yapmaması sosyal paylaşım sitelerinde günün konusu oldu. Ramazan Bayramı'na Sosyal medya ve birçok platformda kısa sürede tartışma konusu olan google'ın doodle logosu yapmaması, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da yapılmamasının ardından yaşanan tartışmalar büyüyeceği gibi unutulmayacak gibi görünüyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.