banner

Bakan Dinçer soru önergesini cevapladı
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğrenciler için eğitim bölgelerinin belirlenmesinde, okulların fiziki kapasitesi ve öğrenci yoğunluğunun okullara olan mesafelerinin dikkate alındığını bildirdi.

Bakan Dinçer soru önergesini cevapladıCHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak'ın yazılı soru önergesini cevaplayan Dinçer, Niğde'de yapılan çalışmalarda okulların fiziki yapıları ve ulaşım durumları dikkate alınarak planlamanın yapıldığını vurguladı. Dinçer, şunları kaydetti:

''Günümüzde çocukların zihinsel gelişmeleri, aile ve çevresel etkilerin etkisiyle önceki dönemlere göre daha hazır düzeydedir. Akranlarına göre gelişim düzeyleri ileri olan çocukların velileri, çocuklarını isteğe bağlı olarak okula kayıt ettirecektir. Bu yaş grubundaki çocukların aynı ortamda öğrenim görmelerinde, öğretim programlarında yapılan revize çalışmalarıyla sorun yaşanmayacaktır.

Öğrenciler için eğitim bölgelerinin belirlenmesinde okulların fiziki kapasitesi ve öğrenci yoğunluğunun okullara olan mesafeleri dikkate alınmaktadır.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.