banner

Başbakan Erdoğan'ın gündeminde eğitim vardı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı ve Katılım Töreni'nde konuştu.

basbakan recepİşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

Seçmeli dersten rahatsız oldular

Eğitimde bu yıl seçmeli ders uygulamasını başlattık. Bunu da bilmezler. Bunların kitabında seçmeli ders yok. Başta Kur’an-ı Kerim ve Peygamberin hayatı olmak üzere veliler ve öğrenciler bir dizi seçenek arasından bunarlı görebilecek

Ama çok rahatsız oldular. İstersen göndermezsin. Seçmeli ders bu. Sen istersen gönderme ama gönderecekler seni rahatsız etmesin. Niye rahatsız ediyorsun.

Bunların böyle bir derdi olmasaydı bunlar AK Parti ile beraber MHP ile beraber ‘ne demek canım biz de böyle düşünüyoruz’ deyip yola koyulurlardı.

Kürtçe de seçmeli dedik. Bakalım ne kadar talep olacak.

66 ay deyip geçme

İlkokula başlama yaşının 66 aya çekilmesi de onları rahatsız etti. Gösteriler yaptılar Ne oldu? Bundan önce rapor alanların oranı  yüzde 3’tü, şimdi yüzde 4. Yanlış yoldasın, kendine çeki düzen ver.

66 ay deyip geçme. Bizim çocuklarımız zekidir. Hiç endişe etmiyoruz. Bir an önce hayata katılımlarını istiyoruz.

13 yaşında babası ‘gel Osmanlı’nın başına geç’ denilen Fatih Sultan Mehmet’i kalkıp da 13 yaşındaki evlat ‘Ben daha 13 yaşındayım. Bunu yapacak noktada değilim. Sana emrediyoruz gel devletin başına geç’ diyor. O çocuk bir karanlık çağı kapatıyor.

PKK eğitime savaş açıyor

Geçen sene yaşanan sıkıntıların büyük bir kısmını aştık. Terör bölgesinde yaşadığımız bazı sıkıntılar hala var. Şemdinli’de bir okulumuz PKK tarafından ateşe verildi. Bölgenin kalkınmasına kast eden terör örgütü, öğrenci yurtlarına, okuma salonlarına saldırıyor, eğitime savaş açıyor

Biz ülkemizin dört bir yanındaki kamu personelinin yanındayız, onların fedakarlıklarının farkındayız, onlara minnettarız

Öğretmenlerimiz bilsin ki, bizler onları büyük Türkiye idealimizin yapı taşları olarak görüyoruz.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.