banner

MEB’den ‘her yaşta iş’ projesi
MEB'den yeni istihdam projesi, 'Her yaşta iş' projesi, MEB hayat boyu öğrenme projeleri 

MEB, bireylerin her yaşta istihdam edilebilirliğini artırmak amacıyla önceki öğrenmelerin değerlendirilmesine olanak sağlayacak sistem üzerinde çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bireylerin her yaşta ve fırsatta iş piyasasında istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla önceki öğrenmelerin tanınmasına ve değerlendirilmesine olanak sağlayacak sistem oluşturacak.

Bu sistemle ilgili Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nce bir model hazırlandı.

Nisan 2013'e kadar pilot çalışmaları tamamlanması beklenen proje kapsamında ağ teknolojisi elemanı, otel rezervasyon görevlisi, elektrik tesisatçılığı ve pano montörlüğü, otomotiv boyacısı, inşaat boyacısı ve aşçı, ark kaynakçısı gibi alanlar 3. ve 4. seviyelere ilişkin çalışmalar başlatıldı.

Strateji Belgesi revizyon edilecek

Projeyle yürürlükteki Hayat Boyu Öğrenme Strateji Belgesi’nin revizyonuna ilişkin çalışmalar da yapılacak. Belge, 2013-2018 yıllarını kapsayacak şekilde yeniden düzenlenecek. Çalışma kapsamında bir de hayat boyu öğrenme web portalı oluşturulacak. Türkiye’deki, hayat boyu öğrenmenin yasal altyapısını oluşturacak Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyonu Kanun Taslağı’na ilişkin çalışmalar da sürdürülüyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.