banner

‘Türkiye AB’ye ne zaman üye olacak?’
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu İzleme Komitesi üyelerine sorduğu, “Türkiye AB’ye ne zaman üye olacak?” sorusuna komite üyelerinden, “2023” cevabını aldı.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, başta vize konusu olmak üzere müzakereler, ilerleme raporu ve AB-Türkiye ilişkilerinin geleceği konularında temaslarda bulunmak üzere Strasbourg'a geldi.

Bakan Bağış, Avrupa Parlamentosu'ndaki programına ilk olarak Türkiye'de tutuklu bulunan gazetecilerin durumunu izleme komitesi ile başladı. Bağış burada, Komite Başkanı Jaroslaw Walesa ve komite üyesi parlamenterler Mishael Cashman ve Barbara Matera ile görüştü. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından AP Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Hannes Swoboda ile bir araya gelen Bağış, ilk önce Swoboda'ya AB bakanlığının rozetini taktı ve hemen ardından şu soruyu sordu: "Tek bir sorunun cevabını öğrenmek için buradayız. Türkiye, AB'ye ne zaman üye olacak?"Bu direk ve açık soru üzerine Swoboda da aynı açıklıkla "2023" tarihini verdi. Bunun üzerine Bağış "Çok geç" şeklinde karşılık verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.