banner

Türkiye, Libya’da okul yaptırıyor
Türkiye, Libya'da zihinsel engelli çocuklar için okul yaptırıyor.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Libya Koordinatörlüğü'nün girişimiyle, Libya'nın doğusunda yer alan Beyda kentinde, zihinsel engelli çocuklar için inşa ettirecek okulun ihalesi bugün neticelendi. Gerekli işlemlerin ardından okul yapımına başlanması planlanıyor.

Konuya ilişkin AA muhabirine bilgi veren TİKA Libya Koordinatörü Mahmut Urhan, ''Beyda kentinde bir çocuk parkı yapmıştık. Kentin yerel meclis başkanı, 'keşke zihinsel engelli çocuklar için de bir şey yapabilseydiniz' dedi. Konuyu merkeze arz ettim, kabul edildi. Libyalı kardeşlerimizin beklediğinin fevkinde bir projeyi hayata geçireceğiz'' diye konuştu.

Libya'da Türklere karşı önemli bir teveccüh olduğunu belirten Urhan, yeni hükümetin kurulmasının ardından, teknik sorunların halledilmesiyle birlikte, TİKA'nın, iki ülke arasındaki dostluk ilişkisinin geliştirilmesi için daha yoğun çaba göstereceğini kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.