banner

Tekke ve zaviyeler açılabilir
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, dün katıldığı bir yemekte, ‘tekke ve zaviyeler’in tekrar açılacağı sinyalini verdi

Dünya Ehli Beyt Vakfı, Muharrem Ayı nedeniyle dün akşam Rixos Oteli’nde verilen yemeğe; Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, DSP Genel Başkanı Masum Türker, MHP milletvekili Koray Aydın, eski bakanlar Bülent Akarcalı ve Ali Coşkun ile çok sayıda politikacı katıldı. İftarda, Kur’an tilavetinin ardından semah gösterileri yapıldı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ buradaki konuşmasında, devrim yasaları arasında yer alan ve 1925 yılında çıkartılan Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Seddine ve Türbedarlıklar ile Bir Takım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanun’un kaldırılacağı sinyalini verdi webbsidor. Bozdağ, “Tekke ve zaviyeler kapatıldı da, tarikatlar tarihten yok mu oldu? Hayır. Tarikatlar, zikirler aynen devam ediyor. Devlet bunları bilmiyor mu? Biliyor. Öyleyse neden vatandaşın isteğini yerine getirmiyoruz” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.