banner

Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenler Günü mesajı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin her geçen gün daha ağır sorunlarla karşı karşıya kaldığını savunarak, "Geldiğimiz noktada öğretmenler gününde öğretmenlerin mutluluğunu paylaşmaktan çok onların mutsuzluklarını paylaşıyoruz" dedi.

kemal kilictarogluüKılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla görüntülü bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajın görüntülerini twitterdan da paylaşan Kılıçdaroğlu, "Bugün sizin günününüz. Eli öpülesi öğretmenlerin günü. Beni yetiştiren, çocuklarımı yetiştiren, bizi çağdaş uygarlığa hazırlayan öğretmenlerimizin günü. Size ne kadar borçlu olduğumuzu hepimiz biliyoruz. O yüzden size bu ülkenin sade bir vatandaşı olarak şükranlarımı sunmayı bir görev addediyorum" dedi.

Öğretmenler gününde en çok öğretmenlerin anılması ve mutlu olması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Geldiğimiz noktada öğretmenler gününde öğretmenlerin mutluluğunu paylaşmaktan çok onların mutsuzluklarını paylaşıyoruz. Çünkü öğretmenler sorunlarını aşmış değiller. Her geçen gün daha ağır sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. Bir yandan görevlerinin başında olan öğretmenlerin sorunları varken, öte yandan yüz binlerce atanamayan öğretmen var. İskenderun Dörtyol'da yaşlı bir adam ağlayarak yanıma geldi, '10 yıldır çocuğumun öğretmen olarak atanmasını bekliyorum' dedi. Binlerce çocuğumuz öğretmen beklerken, dışarda binlerce öğretmenimiz öğrencilerini bekliyor. Bu tablo bizim hoşumuza giden bir tablo değil. Biz sizi seviyoruz, size güveniyoruz, size inanıyoruz. Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşıyacak olanlar sizlersiniz."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.