banner

Öğrenci kavgası, fakülteyi bir hafta kapattırdı
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde (DTCF) karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada bir öğrenci yaralandı.

okul polisÜniversite yönetiminden izin alan Çevik Kuvvet ekiplerinin kampüse girmesiyle gruplar dağıldı. Polis, karşıt grupları kontrollü olarak fakülteden çıkardı. Üniversite yönetimi ise olaylar nedeniyle eğitim-öğretime bir hafta ara verildiğini duyurdu. Bu hafta yapılacak olan sınavlar da ertelendi.

Fakülte bahçesinde karşı karşıya gelen gruplar, birbirlerine taş ve soda şişeleriyle saldırdı. Bazı öğrencilerin yanlarında taşıdıkları sapanlarla misket fırlattığı görüldü. Çıkan olaylarda bir öğrenci ve atılan misketin bacağına isabet etmesi sonucu bir basın mensubu hafif şekilde yaralandı. Fakülte içindeki bazı binaların camları kırıldı. Kavga sırasında öğrenciler karşılıklı slogan attı. Sabah saatlerinde önceki gün yaşanan kavga nedeniyle fakülte girişinde bekleyen Çevik Kuvvet ekipleri, üniversite yönetiminden iznin verilmesini bekledi. Yaklaşık iki saat süren kavganın ardından yönetimden izin alan polis ekipleri, kampüse girdi. Polisin içeri girmesiyle taraflar kavgayı bitirip kendi alanlarına çekildi. Yapılan görüşmelerin ardından karşıt gruplar dışarı çıkarılmak istendi. Ancak grup üyeleri kampüsten çıkmamak için uzun süre polise direndi. Yapılan görüşmelerin ardından okuldan bir tarafın öğrencileri dışarı alındı. Bu sırada kampüsten çıkan öğrenciler, diğer tarafın taşlı, soda şişeli saldırısına uğradı. Çıkan olaylara Çevik Kuvvet ekipleri anında müdahale etti. Polis, saldırgan grubu biber gazı sıkarak dağıttı. Otobüs durağının hemen yanında gerçekleşen olayda, atılan gazdan durakta bekleyen vatandaşlar da etkilendi. Bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Polis memurları da gazdan nasibini aldı. Polis ekiplerinin, tarafları kontrollü olarak fakülteden çıkartmasının ardından olaylar son buldu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.