banner
banner

'Adaletin gözü kördür' yazdı diye mahkemelik oldu
Akdeniz Üniversitesi’nde güzel sanatlar fakültesinden bir öğretim görevlisinin duvara astığı üzerinde ‘adaletin gözü kördür’ yazılı resim tartışma yarattı

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Esma Civcir, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi C Blok girişindeki duvara ’Adaletin gözü kördür’ konulu bir duvar resmi yaptı.

Civcir’in bu eserinin üzeri, geçen yıl fakülte binasının dekorasyonu sırasında kapatıldı. Civcir, rektör ve yardımcıları hakkında 2 kez şikayetçi oldu. Davaya kızan üniversite yönetimi, Civcir’e ait üniversitedeki 22 yağlı boya tuval resmini kaldırtarak evine gönderdi. Resimlerin bazılarının tahrip edildiğini öne süren Civcir, üniversite yönetimi hakkında şikâyette bulunacağını söyledi. Civcir, hafta içerisinde de lojmanı boşaltması için kendisine tebligat gönderildiğini kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.