banner

Başbakan Erdoğan’dan gençlere mesaj
Başbakan Erdoğan, Konya'daki toplu açılış töreninde bekar gençlere, ''Bizler 2071'i göremeyebiliriz. Gençler sizlere sesleniyorum, özellikle de bekar olanlarınıza sesleniyorum, evlenin en az üç çocuk yapın"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mevlana Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hedef 2071

Erdoğan göreve geldiklerinde Merkez Bankası'nın kasasında bulunan 27,5 milyar doları da yükselttiklerini belirterek, şöyle konuştu:

''Şu anda ilk kez açıklıyorum. Tarihinin en yüksek rakamına ulaştı Merkez Bankası. Şimdi ne var? 119 milyar dolar. 27,5 milyar dolar nire, 119 milyar dolar nire? İşte siz yolsuzluklardan devleti kurtarırsanız buraya gelirsiniz. İşte biz bunu başardık, yolsuzlukların hortumunu kestik, attık. Daha da güçleneceğiz. Allah'ın izniyle, 2023'te dünyanın ilk 10 ülkesi arasında girme hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Ve hedef 2071. Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde 2023'te ilk 10. İnşallah tarihimizin, o Anadolu yürüyüşünün başladığı andan bugüne ve 2071'e yani 1000. yıl dönümüne Allah'ın izniyle o zaman Türkiye işte Selçuklu'daki, Osmanlı'daki o ulaştığı dereceye yeniden ulaşacak.''

En az üç çocuk, daha fazla olmalı altında olmamalı

''Bizler 2071'i göremeyebiliriz. Gençler sizlere sesleniyorum, özellikle de bekar olanlarınıza sesleniyorum'' diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

''Evleneceksiniz, inşallah 1071'in neslini siz yetiştireceksiniz. Ama öyle bir şuurla yetiştireceksiniz ki bu milletin dünyadaki yerini onlar ilk onun içerisinde farklı bir yere taşıyacaklar. Çünkü biz farklı ufukların insanlarıyız. Onun için her gittiğim yerde en az üç çocuk diyorum. En az üç çocuk diyorum, daha fazla olmalı, altında olmamalı. Çünkü genç, dinamik, yetişmiş bir nesli biz yetiştireceğiz. Bunu ihmal etmeyelim.''

Oyunlara gelmeyelim

''Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla pirim vermeyelim'' diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Bizi ayırmak isteyenlere, bölmek isteyenlere asla kulak asmayalım. Çünkü bizim bu ülkede yapacağımız daha çok iş var. Yapacağımız daha çok şeyler var. Bizi kıskananlar var. Onların oyununa gelmeyelim. İnanıyorum ki bu oyunu bozacağız. Bu güzel gidişimizi, bu birlik beraberlik içindeki gidişimizi kıskananlara en güzel cevabı sizler birlik, beraberlik içinde bugüne kadar hep sandıklarda verdiniz. İnanıyorum ki bundan sonra da vereceksiniz. Bu millete, bu ülkeye, Konya'ya, Konya gibi şehirlerimize yeni bedeller ödetilmesine, yeni faturalar yüklenmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Özellikle kardeşliğimizi hedef almak suretiyle yapılan saldırıları, girişimleri, kirli senaryoları biz yine kardeşliğimizle dayanışmamızla bertaraf edeceğiz. Güneydoğumuzda, Doğumuzda bizleri Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Romanıyla, Arnavutuyla, Boşnakıyla birbirine düşürmek isteyenlere asla prim vermeyeceğiz.''

Mevlana Müzesi ile bir vatandaşın evini ziyaret etti

Konya'da temaslarını sürdüren Erdoğan, toplu açılış töreninin ardından Mevlana türbesini ziyaret etti ve müzeyi gezdi. Erdoğan, daha sonra törende kendisini davet eden Esma Çökmen'i evinde ziyaret etti.

Çökmen'in, Mengene Mahallesi Perçin Sokak'taki evine kızı Sümeyye Erdoğan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'le gelen Erdoğan, ev sahibi ve komşularıyla bir süre sohbet etti.

Erdoğan'ın ziyarette kendisine ikram edilen hurmadan yiyerek, zemzem suyundan içtiği öğrenildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.