banner

Bu illerde yarın okullar tatil
Doğu Anadolu bölgesinde yoğun kar yağışı ulaşımı ve yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas merkeze bağlı köylerde bugün ve yarın, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde ise bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, ''Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ilçeye bağlı tüm köy okulları ile taşımalı olarak merkeze taşınan öğrenciler için 19-20 Aralık tarihlerinde 2 gün süreyle eğitime ara verildi'' denildi.

Ulaş ilçesinde ise taşımalı eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Ulaş Kaymakamı Ali Altınkaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yenikarahisar ve Baharözü beldeleri ile Küpeli, Kazanpınar, Gümüşpınar, Ekincioğlu, Yapalı, Akkaya, Bostankaya, Aşağıada, Gürpınar ve Tecer köylerinden taşımalı eğitim gören 104 öğrencinin bugün izinli sayılacaklarını belirtti.

Altınkaynak, ilçe merkezindeki okullarda eğitim-öğretimin devam ettiğini söyledi.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Bu ilimizde hafta sonuna kadar okullar tatil edildi

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.