banner

Öğretmenlerle ilgili olumsuz değerlendirmem olmadı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kendisi hakkında basında çıkan “öğretmen atamalarına ilişkin” herhangi olumsuz bir açıklamasının olmadığını belirtti.

Maliye Bakanı Şimşek, ''Mevcut öğretmenlerimize ilişkin olumsuz hiçbir değerlendirmem olmadı'' dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, öğretmen atamalarına ilişkin bugün bir televizyon kanalında yaptığı değerlendirme sonrasında açıklamalarının ''belli bazı medya kuruluşları'' tarafından çarpıtıldığını ifade etti.

Mehmet Şimşek, mevcut öğretmenlere ilişkin olumsuz hiçbir değerlendirmede bulunmadığını vurgulayarak, ''Orada söylediğim çok açık ve net. Kastettiğim öğretmenlerimizin kalitesi değil, branşlar arasındaki uyumsuzluktur. Yani öğretmenlik talep edenlerin branşları ile Milli Eğitim Bakanlığının ihtiyacı olan branşlar arasındaki uyumsuzluğa dikkat çektim'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.