banner

Tersine beyin göçünü tetikleyecek
İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aslan, Göktürk-2'nin uzaya gönderilmesinin tersine beyin göçünü tetikleyeceğini söyledi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alim Rüstem Aslan, Göktürk-2'nin uzaya gönderilmesinin tersine beyin göçünün yanı sıra yabancı bilim adamları ve uzmanların Türkiye'yi tercih etmesinde etkili olacağını söyledi.

Aslan, "Bundan böyle yalnızca yurt dışındaki Türkler değil, Hintlisi, Avrupalısı nitelikli birçok insan Türkiye'ye gelmek isteyecek'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.