banner

Gül, YÖK üyeliğine Prof.Dr. Muhittin Şimşek'i atadı
Cumhurbaşkanı Gül, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği görevini yürüten Prof. Dr. Muhittin Şimşek'i Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine atadı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Üniversitelerarası Kurul tarafından boşalan Yükseköğretim Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Muhittin Şimşek'ın seçimini onayladığı bildirildi.

Prof. Dr. Muhittin ŞİMŞEK

1965’de Gaziantep / Nizip’te doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. 1987 yılında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında, 1988 yılında ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı.

Şimşek, 1990 yılında Doktor, 1993 yılında Yardımcı Doçent, 1994 yılında Doçent ve 1999 yılında Profesör oldu. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Uygulama Merkezi Müdürlüğüne atandı.

Şimşek’in yurt içi ve yurt dışında yayımlanmış 100’den fazla makalesi ve 8 adet kitabı bulunmaktadır.

2007 yılında Yükseköğretim Kurulu Denetleme Kurulu Üyesi, 2008 yılında Denetleme Kurulu Başkanlığına daha sonra Yükseköğretim Genel Kurulu Üyeliği ve Yürütme Kurulu Üyeliğine atanan Şimşek Ekim 2012’de YÖK Yürütme Kurulu Üyeliğinin sona ermesinin ardından Ocak 2013’te T.C. Devlet Demiryolları Bağlı Ortaklığı olan TÜLOMSAŞ (Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş) Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. Prof. Dr. Muhittin Şimşek 8 Mart 2008 tarihinden bu yana Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği görevini de sürdürmektedir.

Prof. Dr. Şimşek, evli ve iki çocuk babasıdır.

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.