banner

Kavram’da eğitim değerler birlikteliği ile başlar
“Kavram Yatırım Ortaklığı modelimiz ile Kavramın hep bir adım önde olmasını sağlayacak, eğitimin her alanına ve ulus coğrafyasının her bölgesine yayılan kalitemizle ulusal eğitim başarısının öncüsü olmayı sürdüreceğiz.” diye konuşan Kavram Eğitim Kurumları Genel Müdürü Adem Durmuş, Kavram’ın eğitim politikası, kurumsal kimliği ve franchise sistemi hakkında bilgi verdi.

ademdurmusBİLİMDE ÇAĞDAŞ FİKİRDE ÖZGÜR NESİLLER
Kavram Eğitim Kurumları kurumsal kimliği ve eğitim politikası, bilimde çağdaş, fikirde özgür nesiller yetiştirme ilkesine dayanır.
Kavram, 1974 - 1975 eğitim-öğretim yılında kurucumuz ve onursal başkanımız Sayın Bahattin Durmuş’un vizyonuyla, bilimde çağdaş, fikirde özgür nesiller yetiştirme ilkesini benimseyerek kurulmuştur. Kavram, eğitim denince akla gelen nadide kurumlardan biridir. Kavram, her zaman kendisini yenileyen çağın eğitim argümanlarına uyum sağlayan ülkemizin güzide eğitim kurumlarındandır. Çağın dinamiklerine uygun yenilenme sürecini süreklilik haline getiren Kavram, öğrencilerin ihtiyaçlarını ve velilerin beklentilerini dikkate alarak eğitim sistemini, kurumsal kimliğini, dijital alt yapısını, yönetim kadrosunu, büyüme hedeflerini yapılandırmayı devam ettirir, çünkü Kavram oluşturduğu dinamik yapı ile değişime ve gelişime açıktır.
Aynı başarı bambaşka bir Kavram mottosu ile son dönemin öne çıkan eğitim algısı olmayı başaran Kavram Eğitim Kurumları, yapısında barındırdığı ilkeleri ve değerleri hedefleri doğrultusunda takip edebilmektedir. Her öğrencinin biricik olduğu inancı ve bilinci ile eğitim politikasını şekillendirmiş bir markadır. Bugün 55 kurs ve 21 okul ile eğitim hayatına öğrencilere dokunarak devam etmekteyiz. Kavram Eğitim Kurumları 27 yeni kurumu ve yeni markası Testfen ile 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde de büyümeye devam ediyor.

EN İYİ OKUL ÖĞRENCİSİNİ BAŞARIYA GÖTÜREN OKULDUR
Tam 45 yıldır “En iyi okul öğrencisini başarıya götüren okuldur” bakış açısının öncüsü olduk. Bizim için başarı, herkesin ortak değerlerde buluşması ile mümkündür. İşte bu yüzden Kavram’da eğitim, değerler birlikteliği ile başlar.
Her başarıda güven vardır. Eve giderken de, matematik sorusu çözerken de yeni yollar keşfetmeyi sağlayan güveni, içinde bulabilen öğrenciler var. Çünkü Kavram öğrencisi olmak demek, görüşlerini özgürce ifade edebilmek, hata yapmaktan korkmamak, sorumluluk almayı bilmek demektir. Sağladığımız bu güven ortamında, öğretmen ve öğrencilerimiz eğitim öğretim süreçlerine tutku ile devam ederler. Eğitim tutku ile mümkündür. Eğitim hayatlarında öğrencilerimiz, hangi alana ilgi duyduklarını keşfederler. Profesyonel yönlendirme ve eğitimde bireysel farkındalıklar ile öğrencilerimiz yabancı dil, sanat, spor, teknoloji gibi hayatın birçok alanında kendilerini geliştirme imkânı bulurlar. Eğitim tutkusunu hissettikleri alanda geleceklerinin mimarı olurlar.

KAVRAM’DA EĞİTİMİN KAPSAMA ALANI
Kavram’da eğitimin kapsama alanı, çocukların dünyası ve onların hayal güçleri ile şekillenir.
Bireylerin öğrenme hikâyelerinde hayatına etki eden canlı ve cansız tüm varlıklara yer açan okullarımızda, öğrencilerimizi hayata ve eğitime bir bütün olarak bakan yepyeni bir kapsama alanı ile tanıştırıyoruz. “Okul içinde Okul”konsepti ile “Akademik Okul”, “Yaşayan Okul” ve “Dijital Okul” kapsamında eğitim veriyoruz.
Kavram’da eğitim konseptinin kapsama alanında ‘akademik okul’ ve ‘yaşayan okul’ süreçlerinin yanı sıra ‘dijital okul’ ile 21.yüzyıl dünya standartlarında eğitim süreçlerine öğrencilerimizle dâhil oluyoruz. Teknoloji ile akademik süreçleri entegre ederek günlük eğitim hayatımızın bir parçası haline getirdik. Böylece eğitimde çoklu deneyimi taze ve geçerli kıldık. Öğrencilerimiz dijital okul sistemi ile sınırsız eğitim hakkına sahip oldular. Eğitimde özgür irade diyebileceğimiz bir eğitim alanı yaratmış olduk. Öğrenci çalışma merkezi ile alan derslerimizi güçlendirmiş ve öğrencilerimize özgürlük alanı sunmuş olduk. Çağdaş eğitim, özgür nesiller ilkemizi bu çalışmalarımız ile hayata geçirdiğimizi söyleyebiliriz.

ULUSAL EĞİTİM BAŞARISININ ÖNCÜSÜ
Kavram Yatırım Ortaklığı modelimiz ile Kavramın hep bir adım önde olmasını sağlayacak, eğitimin her alanına ve ulus coğrafyasının her bölgesine yayılan kalitemizle ulusal eğitim başarısının öncüsü olmayı sürdüreceğiz.
Kariyerim boyunca eğitim alanında birçok farklı görevlerde bulundum. Yani eğitim dünyasının tabiri ile tebeşir tozu yutmuş, sahanın her alanında bulunmuş, alın teri dökmüş bir emektarım.1997 yılında PDR öğretmeni olarak başlayan kariyer yolculuğum Genel Müdür olarak devam ediyor. Sosyal sorumluluk kapsamında 2010 yılında, Eğitimde Değişim Hareketi Platformu'nun kuruculuğunu ve onursal başkanlığını 7 yıl boyunca yaptım. Yeni Nesil Eğitim Konferansları organize ederek binlerce öğretmenin kendisini yenilemesine ve geliştirmesine katkıda bulundum. Birçok eğitim yazılımına, yayın evine ve eğitim kurumuna danışmanlık yaparak pek çok projeye de başkanlık ettim. Birçok eğitim kurumunun ve markasının kuruluşunda, eğitim modelinin geliştirilmesinde ve yeniden yapılandırılmasında görev aldım. Çalıştığım eğitim kurumlarının vizyonuna uygun eğitim modelleri geliştirerek dijital ve teknolojik alt yapının kurulmasına öncülük edip vizyoner eğitim içeriklerinin hazırlanmasına öncülük ettim. Yıllarını eğitimle bütünleştirmiş, başarıyı her zaman daha iyi bir eğitime odaklamış ve Türkiye’de çağın eğitim yönetimi ve yatırımı adına büyük projelere imza atmak için “Kavram Yatırım Ortaklığı Reformu”nu kariyer hayatım boyunca edindiğim tecrübelerimle oluşturdum.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.