banner

O Ses Türkiye eğitime destek için Van’da çekildi
Bir televizyon kanalında yayınlanan 'O Ses Türkiye' programı, Turkcell'in Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı iş birliğinde başlattığı 'Van İçin Türkiye Kumbarası Projesi'ne destek için önceki gece Van'da çekildi.
o_ses_turkiyeVan Valiliğinin girişimleri ile aralarında Acun Ilıcalı, Mustafa Sandal, Hadise, Hülya Avşar, Murat Boz ve 12 yarışmacının bulunduğu 'O Ses Türkiye' yarışmasının çekimleri Van'da yapıldı. Van Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi spor salonunda çekimleri yapılan program, renkli görüntülere sahne oldu.
Van Ferit Melen Havalimanı'nda 'Van İçin Türkiye Kumbarası Projesi'nin reklam filminde rol alan öğretmen ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan ekip, ardından programın yapılacağı Van Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi spor salonuna geçti. Burada halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan sanatçılar, gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyledi.
Hadise, "Sahneye çıkınca büyük bir saygı ve sevgi gördüm. Bundan dolayı burada bulunan herkese teşekkür ederim" derken, Mustafa Sandal, "Bu ilgi ve alaka karşısında Vanlı oldum. Müzik eşliğinde yardım kampanyası için buradayız" dedi.
Hülya Avşar ise, "Devletimiz her şekilde arkamızda fakat her şeyi devletten beklemek olmaz. Burada bulunmamıza ön ayak olmasından dolayı Acun'a teşekkür ediyorum. Şahsım adına 60 bin TL bağışta bulunmak istiyorum ve ismini açıklamak istemeyen bir arkadaşımın da 60 bin TL bağışta bulunmak istediğini sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi. Murat Boz ise, "Burada mükemmel insanlar, ruhlar var. Burada olmak benim için büyük bir şereftir" diye konuştu.
Aynı zamanda Van'da 16 derslikli bir okul yaptırmakta olan Acun Ilıcalı, okul açılışına bütün Van halkını davet etti. Program yapımcısı Acun Ilıcalı, öğretmen ve öğrencilerin barınma sorununa katkıda bulunmak amacıyla Van'da özel bir bölüm çektiklerini, Van'a gelmenin görevleri olduğunu belirtti.
Gecede Ilıcalı ve Mustafa Sandal, Hadise, Hülya Avşar, Murat Boz'un yanı sıra 12 yarışmacı da sergiledikleri performansla dikkat çekti. Van'ı temsilen sahneye çıkan Van Abdurrahman Gazi Lisesi Müzik Öğretmeni Yasemin Yıldız ise, söylediği türkü ve gösterdiği performansla katılımcılardan büyük beğeni topladı.
Van Vali Yardımcısı Atay Uslu, yaptığı konuşmada, "Deprem öncesi Van'ın nüfusunu 1 milyon biliyorduk. Fakat deprem sonrası 74 milyon olduğunu öğrendik. Ülkemizin güzel insanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Turgut Bozkurt da, "Ömrümün en mutlu günlerinden birini yaşıyorum. Öğrencilerimizin bize ihtiyacı var ve biz onları yalnız bırakmıyoruz. Hülya Hanım, yaptığınız bağışla isminizi yaşatacak ve birçok insana da örnek olacaksınız" dedi. Program yapımcısı ve sunucusu Acun Ilıcalı tarafından da sürekli anons edilen "Van yazın, 8253'e gönderin" pankartları salonda büyük ilgi gördü.
Van'da destek amacıyla gerçekleştirilen program için gelen sanatçılar ve program ekibinin bulunduğu 100 kişilik kafile gece Van'dan ayrılırken, program çalışanlarını uğurlamak için, Van Vali Yardımcıları ve Van İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, Ferit Melen Havalimanı'nda hazır bulundu.
Van'ın eğitimine katkı amaçlı yapılan bu programın, 14 Mart Çarşamba akşamı Show TV'de yayınlanacağı öğrenildi

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.