banner

Yükseköğretim sistemine kayıtlı her iki öğrenciden biri AÜ’lü
AÜ Rektörü Gündoğan, Türk yükseköğretim sistemine kayıtlı her iki öğrenciden birinin AÜ'nün öğrencisi olduğunu belirtti.

Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ) 2014-2015 eğitim-öğretim yılı açılışı törenle gerçekleştirildi.

AÜ Rektörü Naci Gündoğan ve beraberindekilerin AÜ Yunus Emre Yerleşkesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başlayan tören, Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde devam etti.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu törende, AÜ Senfoni Orkestrası, klasik müzik dinletisi sundu.

Rektör Gündoğan, törende yaptığı konuşmada, AÜ'nün yarım asrı aşan tarihle yalnızca Türkiye'de değil, Batı Avrupa, Balkanlar, Azerbaycan, KKTC gibi dünyanın farklı coğrafyalarında yükseköğnetim hizmeti sunduğunu vurguladı.

"Türk yükseköğretim sistemine kayıtlı her iki öğrenciden birisi AÜ'nün öğrencisidir" diyen Gündoğan, şöyle konuştu:

"Açık ve uzaktan öğretimde dünyanın önde gelen yükseköğretim kurumlarından olan üniversitemiz örgün öğretimde de fark yaratan bölümleriyle ülkemizin en çok tercih edilen öğretim kurumlarından birisidir. AÜ'nün 2014-2015 akademi yılı için açılan 5 bin 701 örgün aday öğrenci kontenjanının 5 bin 637'sini doldurarak yüzde 98.88'lik rekor doluluk oranına ulaşmıştır. Yerleşen her 4 adaydan birisinin ilk tercihi AÜ olmuştur. Açıköğretim sistemimize 1 milyon 400 bin aktif öğrenci kayıtlıdır. Önümüzdeki dönemde teşvik sistemimizi güçlendirip başarıyı daha fazla ödüllendireceğiz. Şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına olan duyarlılığımız artacak devam edecek. Eskişehir'imize her alanda katkı sağlamayı sürdüreceğiz."

Konuşmanın ardından AÜ Bilim ve Sanat Teşvik ödüllerini alan AÜ öğretim elemanları okutman Fahrettin Eren Yahşi, Öğretim Görevlisi Soner Özdemir, Yrd. Doç. Dr. Duygu Kahraman, Doç. Dr. Kemal Uludağ, Araştırma Görevlisi Dr. Rasime Demirel, Yrd. Doç. Dr. Mehlika Dilek Altıntop, Doç. Dr. Yusuf Özkay, Doç. Dr. Yasemin Çağlar, Araştırma Görevlisi Dr. Elif Mine Önü Kaya'ya ödüllerini Rektör Gündoğan verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.