banner
banner
banner

Ada Kent Üniversitesi Maarif Vakfı ile işbirliğine gidiyor
Dünyada 24 ülkede toplam 107 okulu bünyesinde barındıran Türkiye Maarif Vakfı ile Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi arasında ortaklık anlaşması Ada Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Talip Emiroğlu ile Türk Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün’ün katılımlarıyla Ankara'da imzalandı.

talip_emiroglu_birol_akgun.İmza töreni sırasında kısa bir açıklama yapan Talip Emiroğlu, "Türkiye Maarif Vakfı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kurulduğunu" hatırlattı. "Vakfın dünyada büyük bir milli eğitim hamlesini başlatmak amacıyla kurulduğunu biliyoruz" diyen Emiroğlu şöyle devam etti; "Vakıf; Başkanı Sayın Akgün ve yönetim kurulunun özverili gayretleriyle kısa sürede çeşitli ülkelerde yüzün üstünde okulda bayrağımızı dalgalandırmayı başarmıştır. Bize de bu kutlu davaya katkıda bulunma fırsatı verilmiştir. Önce KKTC'de, sonra diğer ülkelerde bu kutsal Türk eğitim hamlesine katkı sağlamaktan onur duyacağız. Şimdiden ülkemize hayırlı olsun diyorum."

ORTAKLIK MEMMUNİYETİ
Türk Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün de, "Ada Kent Üniversitesi ile ortak çalışmaktan dolayı duydukları memmuniyeti" dile getirdi. Akgün, "Sayın Emiroğlu'na işbirliği için teşekkür ediyoruz" dedi. Ada Kent Üniversitesi, uygulamalı bilimlerde öncü rol oynayan, aktif ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirme amacıyla KKTC'de faaliyet gösteriyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.